דלג לתפריט עליון דלג לתוכן דלג לתפריט תחתון
ביטוח רכב
ביטוח רכב נמנה עם הביטוחים הבסיסיים שנותנים מענה לצרכיו של האדם. גם ביטוח דירה הוא ביטוח בסיסי. מעבר לכיסוי שהוא מעניק, ביטוח רכב גם מספק שלוות נפש ותחושת ביטחון. ביטוח רכב מורכב ממספר סוגי ביטוח, שחשוב להכיר אותם ולהבין את ההבדלים ביניהם.

גם מחירו של ביטוח הרכב תלוי במספר פרמטרים, כמו גיל הנהג, סוג הרכב, שנת יצור וכדומה.

ביטוח רכב מקיף
ביטוח מקיף מכסה סיכונים שונים כמו תאונות, גניבות ונזקים אחרים כמו שריפות ואסונות טבע.
על אף שמדובר בביטוח רשות, ממליצים מומחי ביטוח על ביטוח מקיף הודות לפיצוי המתקבל בגין נזקים שנגרמו לרכבו של המבוטח וגם על נזקים שגרמו למכונית של נהג אחר.
ביטוח מקיף כולל השתתפות עצמית שגובהה נקבעת על פי המקרה שהביא להפעלת הפוליסה. בחלק מהפוליסות היקרות אין השתתפות עצמית.

תעריף הביטוח המקיף נקבע על פי נתוני הרכב, פרטי הנהג הקבוע ופרטי הנהגים הנוספים ברכב. ביטוח מקיף מעניק לנהג שקט נפשי בשל הידיעה שאם תהיה בעיה, הוא לא נושא לבדו בתוצאותיה.

ביטוח חובה
ביטוח חובה חל על בעליו של כל כלי רכב.
בניגוד לביטוח מקיף, שמכסה נזקים מסוגים שונים, ביטוח החובה מכסה רק מקרים של תאונה. בתאונה עם נפגעים, ביטוח החובה מכסה את תביעות הנפגעים, בין אם היו אחראים לתאונה ובין אם לאו. חשוב לזכור שעל פי חוק, נהג ללא ביטוח חובה אינו זכאי לפיצוי. עוד קובע החוק, שבעל הרכב אחראי לכל פגיעה שגרם הרכב, אפילו כשהוא חונה, ולכן אין לוותר בשום מקרה על ביטוח חובה.

ביטוח צד ג'
צד גימל הוא ביטוח רשות שמיועד למבוטחים שמעדיפים לוותר על ביטוח מקיף. ביטוח צד גימל אינו מכסה נזקים שנגרמו לרכבו של המבוטח, אבל במקרה של תאונה ביטוח צד גימל מכסה את עלות הנזק לרכבו של הצד הנפגע. ביטוח צד גימל מכסה כל פגיעה ברכוש שקרתה בזמן תאונה, אפילו התנגשות בתמרור.

על פי רוב, מי שבוחר בביטוח צד גימל הם נהגי כלי רכב דו-גלגלי או בעלי רכב ישן, מאחר שהביטוח המקיף של שתי הקבוצות הללו לרוב יקר יותר.

ביטוח לאופנוע
ביטוח אופנועים בסיסי מוגדר כביטוח חובה. במקרה של תאונה מכסה הביטוח הבסיסי נזקי גוף לכל הצדדים. ביטוח אופנוע מקיף מזכה את המבוטח בהחזר בכל מקרה של פגיעה באופנוע. מומלץ לבטח אופנועים בביטוח מקיף מאחר שהם מועדים יותר לגניבה. רבים הם בעלי האופנועים שנמנעים מביטוח מקיף מתוך התפיסה השגויה שזול יותר לשלם על נזקי התאונה מאשר לשלם את עלות הביטוח.

איך לבחור ביטוח רכב
ברכישת ביטוח לרכב יש לקחת בחשבון את השיקולים הבאים:
  • גובה התקציב
  • אופן השימוש ברכב
  • שירותי נוספים הכלולים בביטוח
  • נתוני הנהג והיסטוריית הנהיגה שלו
  • מקום התיקון לאחר תאונה או נזק – האם במוסך מורשה של היבואן או במוסך שבהסדר של החברה המבטחת
המידע המופיע ב- zap מסופק על ידי החנויות עצמן ובאחריותן בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי בנתונים המוצגים באתר, אנא שלחו אלינו הודעה ואנו נטפל בעניין