דלג לתפריט עליון דלג לתוכן דלג לתפריט תחתון
ביטוח תכולה
בדירה שלכם יש רכוש רב שצברתם במהלך השנים: רהיטים, מכשירי חשמל, ציוד מחשוב ואלקטרוניקה, פריטים יקרי ערך ועוד.
הרכוש הזה לא רק שווה הרבה כסף אלא משמש אתכם לנהל את חייכם בנוחות וברווחה.
הפסד נזק או לרכוש שלכם יכול להיגרם מסיבות רבות – כתוצאה מפריצה, גניבה, הצפה, שריפה או כל אירוע אחר – לכן כדאי שתהיו מבוטחים בביטוח תכולה.

המדריך הבא יסייע לכם לבחור את פוליסת ביטוח מבנה בהתאם לצרכים שלכם:

מהו ביטוח תכולה
ביטוח תכולה מכסה הפסד ונזקים הנגרמים מסיכונים שונים, שעמם נמנים שוד, פריצה, גניבה, שריפה, שיטפון או הצפה ממקור חיצוני, וכן פגעי מזג אוויר ומקרים אחרים המפורטים בפוליסה. ביטוח תכולה אינו כולל רכוש הנמצא מחוץ למבנה, ולא בעלי חיים, כלי נשק וציוד עסקי (ראו עוד ב"פריטים שאינם מכוסים בביטוח תכולת דירה").

לפני רכישת הפוליסה, חברת הביטוח שולחת שמאי מטעמה על מנת שיעריך את שווי הרכוש בבית. הצעת המחיר של חברת הביטוח מתבססת על הערכת השמאי. הרשימה שמוסר השמאי לחברת הביטוח כוללת חפצים שונים, רהיטים, מכשירי חשמל וכן רכוש יקר ערך כמו תכשיטים, מחשבים וציוד אלקטרוני.

איך נקבע גובה הפוליסה
גובה הפוליסה נקבע לפי שווי הרכוש ורמת הסיכון. אם למשל הדירה שלכם נמצאת במקום בעייתי וחשופה יותר לשוד או לפריצה, גובה הפוליסה יגדל בהתאם. פוליסות ביטוח עבור דירות קרקע ובתים פרטיים, החביבים מאוד על גנבים, יקרות בהרבה מפוליסות של דירות בקומות גבוהות יותר.

אם אתם גרים באזורים מועדים לפורענות או בקומות נמוכות, תוכלו להגן על דירתכם ואף להוזיל את מחיר הפוליסה אם תתקינו דלת ביטחון, סורגים או אזעקה.

סעיפים מיוחדים והרחבות נוספות
בביטוח תכולה נכללים סעיפים מיוחדים שאינם "רכוש" במובן הרגיל. למשל אחריות כלפי צד שלישי, אחריות על עובדי משק וחפציהם, אחריות על חפצים אישיים שלא נמצאים בדירה ועוד.

הרחבות נוספות כוללות מקרים כמו ניהול עסק בבית (משרד, קליניקה, מכון יופי וכו'). בעלי דירות כאלה יכולים להרחיב את פוליסת הביטוח לחלקים בדירה המשמשים את העסק. הרחבה כזאת כוללת גם אחריות לצד ג', כמו לקוחה במכון היופי.

פריטים שאינם מכוסים בביטוח תכולת דירה
יש פריטים שאינם מכוסים בביטוח תכולה. הנה רשימה חלקית שלהם: בעלי חיים, כלי רכב ממונעים וכלי שיט, המחאות, איגרות חוב וניירות ערך, תעודות, מסמכים, כתבי יד, כרטיסי טיסה או הפלגה, כלי נשק ופריטים המשמשים לעסק.

נזכיר, שכל פריט שנמצא מחוץ למבנה (חצר הבית, גינה, חדר מדרגות) אינו מכוסה. אז אם יש לכם אופניים יקרים, אולי כדאי שתכניסו אותם לתוך הבית.
המידע המופיע ב- zap מסופק על ידי החנויות עצמן ובאחריותן בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי בנתונים המוצגים באתר, אנא שלחו אלינו הודעה ואנו נטפל בעניין