שואב נגרר, עומד או ידני?

אם יש לכם שטיחים עבים בבית, שואב אבק עומד זו הבחירה עבורכם. הוא אמנם די כבד ומגושם, אבל מאוד עוצמתי ומסוגלת לנקות ביסודיות שטיח עבה. כדאי גם לחפש שואב חובט, שיש לו מברשת בצורת גלגלת שמסתובבת במהירות ומקפיצה את הלכלוך ממעמקי השטיח כלפי מעלה. 
שואב אבק נגרר מאוד ורסטילי ומתאים כמעט לכל בית שאין לו דרישות מיוחדות, הוא מתאים גם לרצפה, גם לשטיחים וגם לרהיטים ומסילות. ואם אתם רוצים שואב קל וזמין למשימות ניקיון מזדמנות קחו שואב ידני אלחוטי, שהוא הכי נוח שאפשר, רק קחו בחשבון שהוא פחות מתאים לניקיון יסודי גם כי עוצמת השאיבה שלו פחות גבוהה, וגם כי הסוללה שלו מגבילה אתכם ל-15 עד 25 דקות של שימוש רציף.

יש עוד סוג מאוד פופולארי שלא דיברנו עליו: שואב אבק רובוטי. תוכלו לקרוא את המדריך המלא על שואבים רובוטיים ממש כאן.
מה זה ציקלון ולמה זה טוב?

שואבי אבק פועלים באחת משתי שיטות שאיבה עיקריות: שאיבה ישירה ושאיבה ציקלונית. מה ההבדל? בשאיבה ישירה השואב יונק את האוויר ופולט אותו חזרה לחלל החדר דרך מסנן, כך שהלכלוך נשאר במיכל והאוויר יוצא החוצה. לעומת זאת בשואב צקלוני, הלכלוך הכבד מופרד מהאוויר על ידי כוח צנטריפוגלי ונזרק לדפנות של מכל האיסוף, כך שמה שעובר דרך הפילטר חזרה החוצה זה כמעט רק אוויר נקי. היתרון בשיטה הזו הוא שהפילטר נוטה להיסתם הרבה פחות, ולכן עדיף לבחור שואב אבק ציקלוני.

האם עוצמת היניקה חשובה?

ככל שעוצמת היניקה גבוהה יותר, כך כושר הניקוי של השואב גדול יותר. בדרך כלל מציינים את עוצמת היניקה ב-WSP, שזה Watt Suction Power. חפשו שואב עם לפחות 380WSP, ואם יש לכם שטיחים עבים בבית אז 450 או יותר.

האם יש פיתרון לאלרגיים לאבק? 

אמרנו כבר שהאוויר שנכנס לשואב נפלט ממנו חזרה לחלל החדר. אז אם אתם נוטים לאלרגיות או סובלים מהאבק באופן אחר, כדאי לוודא שבשואב יש מסנן עם תקן בינלאומי כמו HEPA, עם כושר סינון גבוה, ורצוי גם מסנן פחם שמנטרל ריחות לא נעימים.


מה צריך להיות אורך הכבל של השואב?

אם אתם הולכים על שואב עומד או נגרר, בדקו מה אורך כבל החשמל – כבל קצר מדי יחייב אתכם להתחבר בכל פעם לשקע אחר שקרוב אליכם, בעוד שכבל ארוך יחסוך לכם את הטרחה. אל תוותרו על כבל שנגלל פנימה, אתם לא רוצים להתעסק עם קיפול וגלגול של כבל ארוך. 


זה הכל, אתם מוכנים לרכישת שואב אבק. אם אתם רוצים מידע נוסף, קראו את המדריך המלא באתר WiseBuy, ואל תשכחו להשוות מחירים ולקנות בתבונה.