איזה מייבש כדאי לקנות לחדר ללא חלון?

בתהליך הייבוש נוצרים אדים, שאותם צריך לנקז. מייבשים סטנדרטיים מנקזים את הלחות באמצעות צינור פליטה שיוצא מבעד לחלון, ואם יש לכם חלון בחדר הכביסה הם מתאימים לכם. אם אין חלון, לכו על מייבש עם מעבה, או קונדנסור, שבו אדי הלחות נהפכים למים ומצטברים במיכל שאפשר לרוקן ידנית, או לחבר לביוב. מייבשים עם מעבה קצת יותר יקרים.

חשמל או גז? 

כמעט כל מייבשי הכביסה פועלים על חשמל, אבל יש כאלה שמופעלים בגז. מבחינת איכות הייבוש ומשך הזמן שלוקח למייבשים לעבוד - אין באמת הבדל, כי מה שקובע זה הטמפרטורה. מעבר לזה, מייבש שמופעל בגז צריך מקור גז שבדרך כלל לא נמצא בחדר הכביסה, והוא גם עולה משמעותית יותר. אם אין לכם סיבה ממש טובה, לכו על מייבש חשמלי רגיל.איזו קיבולת של מייבש מתאימה לי?

חשוב להתאים את הקיבולת של המייבש לכמות הכביסה. קיבולת גדולה מדי תגרום לבזבוז אנרגיה, וקיבולת קטנה מדי תאלץ אתכם להפעיל אותו בתדירות גבוהה יותר. כדאי לבחור מייבש בקיבולת של בערך קילו אחד מעל הקיבולת של מכונת הכביסה שלכם, כדי שהבגדים לא יהיו דחוסים מדי ולא יתקמטו. הנפחים הנפוצים ביותר הם 7 ו-8 קילו, וזה מה שמתאים למשפחה ממוצעת.

האם חיישני לחות משמעותיים? 

מייבשים פשוטים עובדים על טיימר. מגדירים למייבש כך וכך דקות, והוא עובד עד לסוף הזמן שהוגדר. לעומת זאת, במייבשים מתקדמים יותר יש חיישני לחות, שעוצרים את פעולת המייבש ברגע שהחיישן מזהה שהכביסה יבשה. כדאי לeנות מייבש עם חיישני לחות כדי לחסוך בחשמל ובייבוש יתר של הבגדים שעלול להרוס אותם.

איך כדאי להתאים את המייבש לחדר הכביסה?

חדר כביסה הוא בדרך כלל חלל מאוד קטן ולכן שיקולי המקום חשובים. במקרה שהמייבש יהיה לצד מכונת הכביסה ואתם רוצים שדלתות המייבש ומכונת הכביסה ייפתחו זו מול זו, כדאי לבדוק מה כיוון פתיחת הדלת של המייבש – ימינה או שמאלה, ולתכנן את החלל בהתאם. 


מה זה דירוג אנרגטי ועד כמה הוא חשוב?

המייבש הוא אחד מזוללי החשמל הגדולים בבית. חיישני לחות יכולים לתרום לחיסכון של כ-15 אחוז בצריכת האנרגיה, וכמו בכל מוצר חשמלי גדול, כדאי לבחור מייבש עם דירוג אנרגטי A או B ולחסוך בעלויות החשמל השוטפות.

זה הכל, אתם מוכנים לקנייה של מייבש כביסה. אם אתם רוצים מידע נוסף, קראו את המדריך המלא באתר WiseBuy, ואל תשכחו להשוות מחירים ולקנות בתבונה.