מדריכי הקנייה של זאפ - משחקי חשיבה והיגיון
לוגו של זאפ
אין שעשוע יצירתי ומעשיר לילדכם יותר ממשחקי חשיבה.
השילוב המנצח של פיתוח מחשבה יצירתית, ריכוז וסבלנות עם חוויה משפחתית וחברתית כיפית ומהנה עושה את משחקי החשיבה לחובה בכל בית.

מאת ניצן סדן, צוות זאפ
משחקי חשיבה והיגיון
סוגי משחקים עיקריים
משחקי החשיבה מתחלקים למספר סוגים עיקריים:
משחקי קלפים: משחקים המתבססים על קלפי משחק אשר מייצגים ערך מספרי או משחקי, כמו קלפי משחק רגילים או טאקי לדוגמה.

משחקי מלחמת קלפים: ז'אנר המתבסס על הקלפים בתוך סיפור מסגרת כמו יוגי-הו ואחרים. הקלפים מייצגים דמויות בעלות כוחות שונים, תכונות שונות ויכולות המגולמות בקלפים ובאופי המשחק.

משחקי זיכרון:
משחקים אשר מבוססים על מציאת התאמה בין תמונות,צורות או מספרים המצוירים על קלפים. נועדו לפיתוח זיכרון וריכוז,ולהעשרת הילד.
משחקי לוח קלאסיים: משחקי לוח המתבססים על חשיבה אסטרטגית (שחמט, דמקה, שש-בש) על הרכבת מילים (שבץ-נא) או על ניהול משאבים (מונופול, בית מלון וכ"ו). משחקים אלו מפתחים בצורה חזקה חשיבה אסטרטגית ותכנון, ועל אף שהם נראים פחות צבעוניים ופחות נגישים לילדים, משחקים אלו מומלצים בחום לכל הגילאים.

משחקי לוח מודרניים: משחקי לוח המבוססים על נושא מסוים או עלילת משחק ספציפית, ומשלבים אלמנטים הן של אסטרטגיה והן של ניהול משאבים. משחקים אלו יכולים להיות מבוססים על משחקי תפקידים מעולם הפנטזיה (מבוכים ודרקונים וכ"ו) או על כל סיפור עשיר ומעניין אחר אשר יכול לרתק את המשחקים וליצור אווירת משחק חזקה. ישנם משחקים הכוללים גם חלקים נעים המופעלים, לרוב, בסוללות.
משחקי טריוויה: משחקי קלפים המבוססים על שאלות וידע כללי. מעולים להרחבת דעת ולימוד נושאים ודברים חדשים לילדים ולמבוגרים.

משחקי לימוד: משחקי לוח, קלפים או אחרים אשר מיועדים לילדים, ומסייעים להם ללמוד נושאים בסיסיים כמו מספרים,צבעים ואנגלית, או נושאים כמו גיאוגרפיה,היסטוריה ועוד.
בטיחות
משחקי לוח רבים כוללים חלקים קטנים ומחודדים, קוביות משחק ועוד ועל כן לא מתאימים לילדים קטנים מסכנת בליעה וחנק. בנוסף, חפשו משחק שעל אריזתו מצוין שהוא עומד בדרישות מכון תקנים ישראלי או בינ"ל.
סגנון
על מנת לבחור לילדכם משחק שייהנה ממנו ולא יצבור אבק בפינת החדר חשוב לבחור משחק שמתאים לנטייתו הטבעית של הילד, תחומי העניין שלו וסקרנותו. ישנם משחקים אשר מתחברים למותגים פופולאריים (ספיידרמן, דיסני, דורה וכ"ו),וילדים אשר אוהבים מותגים אלו ישמחו לקבל עוד מוצר הקשור אליהם.
התאמה לילד
לא כל משחק מתאים לכל גיל ולכל ילד. חשוב לבחור משחק אשר יתאים לשלב ההתפתחותי של הילד. על כל משחק מצוין לאילו גילאים הוא נועד. בנוסף, ילד אשר יקבל מכם משחק אשר לדעתו אינו הולם את השלב ההתפתחותי שלו ("אבל אמא, זה לתינוקות!") עשוי שלא להנות מהמתנה שקניתם לו.
המידע המופיע ב zap מסופק על ידי החנויות עצמן ובאחריותן בלבד. במידה ונתקלת בבעיה כלשהי בנתונים המוצגים באתר, אנא שלח אלינו הודעה ואנו נטפל בעניין.