כפי שיש לאמריקאים את יום הקניות המפורסם Black Friday, גם הישראלים חשקו ביום מכירות מקוון מיוחד משלהם, ומנגד החברות הישראליות רצו לחזק את מעמדן בשוק המקומי המקוון. את הכפפה הרימה Google ישראל ב-2014 עם חג קניות ישראלי, שזכה לשם Shopping IL ומציע 48 שעות עם מאות עסקים ואלפי מבצעים.ימי המכירות הללו עוזרים לעסקים ובמיוחד לעסקים הקטנים והפחות מוכרים למכור את מרכולתם בהנחות מיוחדות, זאת כדי לרכוש עוקבים וקונים חדשים שלא היו חשופים עד כה לעסק. ימי המכירות שופינג IL התפרסו על גבי יומיים, 6-7.11, ובהם הופיעו מבצעים בכל תחומי הצרכנות (התחומים החמים בשנים שעברו היו אופנה, מחשבים, טכנולוגיה, מוצרי ילדים ותכשיטים), תוך פריסה רחבה של בתי עסק, חנויות ורשתות.

משנה לשנה כמות הצרכנים המקוונים רק הולכת וגדלה. הצרכן הישראלי מכיר את תהליכי המכירה המקוונים, מאתר הזדמנויות לקניות משתלמות וכך למעשה שובר בכל שנה את שיאי המכירות של עצמו. כדי להמחיש את עוצמת המכירות בשני ימי הפעילות צריך רק להסתכל על המספרים - סכום ההוצאה של כלל הקונים בשנת 2018 הוערך בכ- 70 מיליון שקל, 362 ₪ היה סל הקנייה הממוצע.

כמו בשנתיים האחרונות, גם השנה אתר zap השוואת מחירים המשיך במסורת והקים את זירת המבצעים לצרכנים, בה הוצגו מגוון המבצעים וההנחות, כפי שהלקוחות מורגלים. לצורך כך נפתחה פלטפורמה מיוחדת שבה רוכזו כל המבצעים בחלוקה לפי קטגוריות - בדומה לפלטפורמה המוכרת למיליוני גולשי האתר. החידוש הנוסף בזירת המבצעים המשותפת של שופינג IL הוא שילובם של עסקים וחברות שאינן מופיעות דרך קבע באתר zap השוואת מחירים, וכך גם עסקים קטנים או רשתות הממוקמות בקניונים יכלו להופיע בזירת המבצעים.