1.  בשוק יש מגוון רחב של מכונות קפה, השאלה מה היעוד של המכונה ואיך אתם בתור צרכני קפה רוצים לחוות את החוויה. מכונות חצי אוטומטיות אידיאליות לחובבי קפה שרוצים ליהנות מהחוויה שבהכנת הקפה, אך בלי הטרחה ורמת הדיוק והמיומנות שתובעת מכונה ידנית. אם יש לכם את התשוקה והסבלנות להתעסק עם המכונה, אז מקינטה ידנית היא בדיוק בשבילכם. לאלו שרוצים קפה מיידי יש את מכונות הקפה האוטומטיות שבלחיצת כפתור מספקות כוס קפה מוצלח ברגע.2.  בחרו מכונת קפה שהמקציף כבר חלק ממנה, או לפחות מצורף בערכה. כך תחסכו מקום בשיש ולא תצטרכו להוציא עוד כמה מאות שקלים על אביזר חיצוני ודי הכרחי לקבלת הקפוצ'ינו המושלם.

 

3.  המכונה היא רק חצי מהעניין, וטעם הקפה הוא קריטי לחוויה. ישנן שתי אסכולות לקפה - פולים שנטחנים במקום או קפסולות. בעוד שפולים נחשבים לטריים יותר שכן הם נטחנים באותו רגע, בפועל ברגע שהם יוצאים מהשקית ונכנסים למכונה הם מתחילים להתחמצן ולמעשה מאבדים מהארומה שלהם מהר מאוד. עם זאת, המחיר לכוס נמוך יותר משמעותית מהאופציה השנייה. קפסולות לעומת זאת אטומות לאוויר ונפתחות רק ברגע המזיגה ולכן טעם הקפה עשוי להיות עשיר יותר. מצד שני, מחיר הקפסולות עומד על יותר משני שקלים לכוס - דבר שיכול להיות נטל כלכלי עם הזמן.

 

לאלו שאוהבים לטחון בבית, רשתות בתי הקפה מציעות מגוון רחב מאוד של טעמים שניתן להזמין לביתכם.4.  השאלה הכי קשה היא כמה כסף להוציא על מכונת הקפה והאם זה באמת שווה את זה. עלות המכונה תלויה בכמה גורמים כמו סוג מכונה, הספק חשמלי, החומר ממנו היא עשויה ועוד. טווח המחירים העיקרי למכונות ידניות/חצי אוטומטיות נע בין 500 ל-2,500 שקל, ומכונות בוכנה איכותיות יכולות להגיע ל-5,000 שקל ואף יותר. מחירן של מכונות אוטומטיות וסופר אוטומטיות נע בין 3,000 ל-8,000 שקל. מומלץ לחשוב כמה מכונת הקפה חשובה לכם ותהיה חלק בלתי נפרד מרוטינת הבוקר שלכם.

 

התייעצו עם חברים שאתם מכירים ובדקו האם ההשקעה שלהם על מכונת הקפה שלהם הייתה שווה את זה או שפשוט עדיף להתפשר על מחיר זול ונוח לכיס.


 

5.  מכונות הקפה עשויות ממגוון רחב של חומרים, או שילוב של כמה חומרים יחד. מכונות העשויות מחומרים כמו נירוסטה או פלדה עמידות יותר ממכונות העשויות מפלסטיק. כמו כן, תדירות השימוש במכונה משנה את אורך החיים שלה. בחרו במכונה עם נתונים גבוהים מאלו שתרצו בפועל להכין.

 

מומלץ לקנות מכונת קפה מסוג נירוסטה או פלדה שכבדות יותר וקשה להזיזן. כך המכונה לא תחווה תזוזות לא רצויות בזמן הרכבת מסנן או הקצפת הקפה ולא תתקלקל לכם מהר.


רוצים לדעת עוד? למדריך המלא לרכישת מכונות קפה לחצו כאן