לקראת משחקי גביע העולם הממשמשים ובאים, בדקנו 6 טלוויזיות חכמות בגודל 55" עם רזולוציית 4K מיצרנים שונים עם מפרט דומה, כדי לבדוק איזו טלוויזיה היא הטובה והמשתחמת ביותר. למבחן בחרנו את הטלוויזיות שסביר להניח שמרבית האנשים יבחרו – טלוויזיות פופולאריות בטווח מחיר בינוני. בגלל משחקי המונדיאל הקרבים, התמקדנו בחוויית הצפייה במשחקי כדורגל והתוצאות – במבחן שלפניכם.
מקום שישי: Masimo LE-55FS
למקום האחרון הגיעה הזולה שבחבורה – הטלוויזיה של מותג המדבקה "מאסימו". אם היא הייתה הטלוויזיה היחידה בחדר, אולי היה אפשר לחיות איתה בשלום, אבל כש-6 דגמים שונים מונחים זה לצד זה ההבדל מורגש. התמונה פחות טובה, זמן התגובה נמוך יותר, הצבעים פחות חיים, השחור פחות שחור והתמונה הסופית פחות טובה בצפייה בתכנים שונים.

כמסך שמגיע עם תג מחיר זול באות פשרות, ובמקרה של מאסימו הפשרות באיכות התמונה והצליל היו מורגשות לעומת שאר החברות. הדבר מתבטא גם באיכות חומרים בסיסית ובעיצוב פשוט לחלוטין בלי בולטות עיצובית כלשהי.
מקום חמישי: Philips 55PUT6002/98
איכות התמונה באיכות טובה בסך הכל, אך פחות טובה מארבעת הדגמים הבאים בתור. הגדרות התמונה מוגבלות מאוד, השחור לא עמוק מספיק ומעבדי החלקת התמונה עשו עבודה פחות טובה משאר הדגמים.

מערכת ההפעלה במסך היא אנדרואיד, בגרסה שמתאימה יותר לטלפונים ולא למסכים גדולים, מה שהופך את השימוש בה למעיק ולא נוח. פעולה פשוטה כמו הכנסת טקסט במקלדת התגלתה כמשימה כמעט בלתי אפשרית בגלל השלט הפשוט והממשק שפשוט לא מאפשר זאת. הממשק לעיתים קפא, השלט לא תמיד הגיב כראוי ללחיצות וכל החוויה היתה מתסכלת. 
מקום רביעי: Hisense H55A6500IL 
הטלוויזיה של הייסנס מציגה איכות התמונה מצוינת, הצבעים נהדרים ומכוילים למשחקי כדורגל. הטווח הדינמי עשיר, אך זווית הצפיה צרה והתמונה הופכת לבהירה ושטופה כשמביטים במסך מהצד. מאמצי החברה הסינית להתאים את המסך לשידורי הכדורגל עבדו והתוצאה הסופית מצוינת. התמונה חלקה גם במהירות גבוהה, הצבעים נאים והשילוב הכללי של התמונה עם הסאונד טובים מאוד. איכות השמע טובה יחסית, אם כי הצליל מעט חסום.

הממשק של הייסנס נוח באופן מפתיע וניכר שהחברה בישראל פעלה כדי להתאים אותו לשוק המקומי, שלא לדבר על המונדיאל. אפילו בהדלקה תזכו לראות את הלוגו של משחקי הכדורגל בהם הייסנס היא נותנת חסות רשמית. עיצוב הטלוויזיה הוא מהמוצלחים מבין הנבדקות, עם מסגרת כסופה דקה ורגליות אלגנטיות.מקום שלישי: Toshiba 55U9750VQ 
למקום השלישי הגיעה הטלוויזיה של טושיבה. במבחני איכות התמונה מצאנו שהבהירות מצוינת, הצבעים חיים והחוויה הכללית טובה. בבחינה מקצועית קשה היה להבחין בהפרדה בין הצבעים ורמות השחור היו בעייתיות אבל החוויה הסופית הייתה טובה. הצליל שבקע מהטלוויזיה היה איכותי מהדגמים הנותרים עם צלילים נמוכים סבירים ואפשרויות מצוינות לשליטה בשמע בזכות מערכת ההפעלה, שהיא מהטובות במבחן.

הטלויזיה מגיעה עם שלט סטנדרטי שמאפשר לשלוט בטלוויזיה ובשלט נוסף שמותאם לאנדרואיד TV ומתקשר ב-Bluetooth כך שאין צורך בקשר עין ישיר עם הטלוויזיה. השלט מגיע עם מיקרופון לחיפוש קל ונוח שעובד מצוין במערכת Android TV המובנית במסך. עיצוב המסך נאה עם מסגרת דקה וגב לבן מבריק שמעניק לה מראה ייחודי אפילו מאחור. הפס השחור מתחת המסך שמאכלס את הרמקולים מעט פגם בעיצוב, אבל זה עניין של טעם.
מקום שני: Samsung 55MU7003 
בסמסונג השקיעו לא מעט במנגנוני העיבוד של המסך, מה שמתבטא בתוצאה הסופית – חוויית צפייה מצוינת. הצבעים על המסך מעולים, גווני השחור מורגשים ומאפשרים לראות רמת פירוט גבוהה בתמונה חשוכה. נוסף לכך ניתן לבחור בין מצבים שונים בהתאם לדרישותיכם ולהתאים את התמונה על פי ההעדפות האישיות שלכם. אבל אליה וקוץ בה – אחד הפרמטרים הבעייתיים במסך של סמסונג הוא החזר האור מהסביבה. אם הסלון שלכם מואר מאוד אתם תראו השתקפות משמעותית במסך שתפגע בחוויית הצפייה שלכם.

מנגנון החלקת התמונה מוצלח מאוד, וכשמדובר במשחק כדורגל מהיר בו המצלמה רודפת אחרי השחקנים מדובר ביכולת טובה מאוד מול האחרים. הצליל איכותי מספיק כדי לשמוע את הקהל והשדרן חוגגים את הניצחון.

הטלוויזיה של סמסונג מגיעה עם הממשק הייחודי של החברה שהוא נוח מאוד ומספיק נפוץ כך שתמצאו בו את כל השירותים המובילים כולל שיתוף פעולה עם תאגיד השידור "כאן" לקראת המונדיאל הקרוב, באמצעותו תוכלו לצפות בשידורי המונדיאל ברזולוציית 4K ללא תשלום נוסף. למרות חוסר השלמות, בעיקר בשל השלט הפשוט והלא מתחוכם, מערכת ההפעלה של סמסונג מצוינת ותשרת אתכם נאמנה. עיצוב המסך מוצלח בהרבה מזה של המתחרה הצמודה LG - הקווים עדינים יותר, המסגרת דקה יותר והמעמד השולחני האלגנטי וורסטילי יותר, בכך שהוא מתאים אפילו למזנון בגודל קטן יחסית.

מקום ראשון: LG UK6100Y 
למקום הראשון במבחן איכות התמונה הגיע המסך של LG שצלח את כל המבחנים שלנו – הוא מספק את חוויית הצפייה המוצלחת ביותר מבין הדגמים שבחנו. הצבעים חיים, הטווח הדינמי מצוין והצבעים הכהים מורגשים היטב. משתמשים מתקדמים יקבלו הגדרות תמונה מתקדמות ויאפשרו לכל אחד לקבל תוצאות מצוינות מהמסך. גם כשמדובר בשידורי ספורט התמונה חדה וברורה כפי שהיינו רוצים. במבחן איכות השמע, הסאונד הבסיסי אמנם אכזב בתחילה, אך הפעלה של מצבי השמע החכמים שיפרו פלאים את הצלילים שבקעו מהרמקולים הקטנים של הטלוויזיה וסיפקו את הצליל הטוב ביותר במבחן שלנו. 

מערכת ההפעלה של ה-LG אינטואיטיבית והשליטה בה נוחה מאוד בזכות השלט שכולל שליטה קולית ו"עכבר אוויר" לשליטה מהירה בתפריטים ובמקלדת. לחצן הבחירה הוא גלגלת נוחה ושימושית אך הלחיצה עליו לא נוחה. מערכת ההפעלה הזו אינה נטולת גבולות כמו אנדרואיד, אך עדיין תמצאו בה את שירותי המדיה המובילים. לעומת השבחים שהעתרנו על הממשק, יש לומר שעיצוב הטלויזיה פשוט וחסר ייחוד.

עם ממשק מוצלח, איכות תמונה מעולה, סאונד מצוין וחווית שימוש כללית מאוד חיובית, הדגם שמוכתר כטוב ביותר הוא ה-5UK6100Y של חברת LG. חוויית הצפייה הכללית בטלוויזיה של LG היא הטובה ביותר לטעמנו, מסך ה-IPS עושה עבודה מצוינת וישרת אתכם נאמנה.