זום, טיקטוק וכל מה שבאמצע: הסמארטפונים הם חלק בלתי נפרד מהחיים של הילדים, אך לא כל ההורים מעוניינים להשקיע אלפי שקלים במכשיר עדין שקל לאבד. אך מי אמר שצריך לשלם הרבה כדי לקבל מכשיר טוב? במבחן זה בדקנו ארבעה סמארטפונים עד 1,000 שקל וגילינו מי סיפק את התמונות האיכותיות ביותר, את חיי סוללה הארוכים ביותר ועל איזה מכשיר הכי נוח לצפות בסרטונים. המכשירים המתמודדים במבחן הם: LG K61 ,Xiaomi Redmi Note 9, Nokia 5.3 ו-Realme C3.

את הכתבה המלאה עם כל המבחנים והציונים תוכלו לקרוא באתר WiseBuyעל הנייר המכשיר של Realme לכאורה עקף בעשירית הנקודה את המכשיר של LG, אם כי כאן גילינו שהשלם לא בהכרח גדול מסך חלקיו ועל הפשרות שמשתמשי ה-C3 יצטרכו לקבל קשה לסלוח. תחת תג מחירו, הוא מכשיר לא רע בכלל ולמרות ביצועי המצלמה החלשים מכולם, בתמורה תקבלו חיי סוללה נדיבים וביצועים מפתיעים לטובה. אל מול מתחרותיו בהשוואה זו, ה-C3 הוא מכשיר סביר ולא מעבר.
זו לא פעם ראשונה שהסמארטפון של היצרנית המפורסמת לא מצליח לתפוס מקום נכבד למדי בפסגת הטלפונים המוזלים והמשתלמים ביותר. לטעמנו מדובר בעניין מנטלי מצד LG, שיודעות בעיקר לייצר מכשירי דגל תחרותיים והיריבות לו באותה קטגוריה מגיעות עם ניסיון רב מדי בתחום. כשלעצמו הוא לא מכשיר רע, אך יכולות המעבד החלשות שלו במיוחד בזמן משחקים, לצד חיי סוללה בינויים מאוד ותג מחיר גבוה מבין כולם, מקשות עלינו להמליץ עליו לגיימר הצעיר.
מדליית הכסף מגיעה ליצרנית שדי הפתיעה אותנו, Nokia, עם מכשיר ביניים שהתגלה כטוב למדי, גם אם יש פשרות שצריך לקחת בחשבון כמו חיי סוללה עגומים ועוצמת ספיקר סבירה למדי. מלבד אלו, דגם ה-5.3 הוכיח את עצמו. הנראות דקיקה ומוקפדת, ביצועי המצלמה טובים ובמבחן ביצועי המערכת והגיימינג הוא הוביל. התחממות פחות מוגזמת וחיי סוללה אידיאליים יותר אולי היו מביאים אותו לפסגה.
כמצופה, את המקום הראשון קטף הסלולרי שהוביל ברוב מוחץ של המבחנים וכשמתחשבים בתג המחיר המשכנע שהוצמד אליו, הבחירה בו כמנצח ההשוואה הופכת לקלה פי כמה. איכות המסך הגבוהה, ביצועי המערכת המצוינים, המצלמה שהייתה אפקטיבית רוב הזמן וחיי הסוללה המרשימים מבין כל המתחרים, העניקו לסמארטפון של Xiaomi את תואר הסלולרי המשתלם ביותר לילדים עד 1,000 שקל.


את הכתבה המלאה עם כל המבחנים והציונים תוכלו לקרוא באתר WiseBuy