אל שוק שואבי האבק הצטרפו לאחרונה כמה וכמה דגמים של שואבים רובוטיים שמשלבים גם פונקציית ניגוב רצפה. לקחנו אלינו לבדיקה של שלושה שבועות 5 דגמים פופולאריים של שואבים-שוטפים והעברנו אותם סדרה של מבחנים מפרכים: נתנו לכל אחד מהרובוטים להסתובב בחלל מוגדר ובדקנו את איכות השטיפה שלהם, כאשר בכל פעם נתנו להם להתמודד עם כתמים קשים יחסית: כתם קפה שחור שהתייבש, כתם סירופ-פטל וכתמי בוץ. בנוסף, בדקנו את איכות השאיבה באמצעות מבחני שקילה לאחר שאיבת 50 גרם אורז ופירורי לחם, וכמובן בדקנו את נוחות השימוש, זמן הסוללה ופרמטרים רבים נוספים. איזה מהם הוא הטוב ביותר?


את הכתבה המלאה עם כל המבחנים תוכלו לקרוא באתר WiseBuy.


במקום החמישי: Aquabot Hybrid

הוא לא שוטף טוב, ומצליח לשאוב לא רע רק בגלל שהוא חוזר שוב ושוב (ושוב) על אותו איזור שכבר ניקה קודם. נוחותה שימוש גרועה בהיעדר אפליקציה או כפתורים, והמחיר - מעל 1500 ש"ח - אפילו לא הזול ביותר. 


להשוואת מחירים >>
במקום הרביעי: iLife V80

עוד רובוט לא חכם במיוחד, רועש מאוד ועם ביצועי שטיפה גרועים. נקודת החוזק שלו היא המחיר - פחות מ-1000 שקלים, אבל התמורה לאגרה לא גבוהה.


להשוואת מחירים >>
במקום השלישי: Roborock S6

למרות ההילה של המותג שיאומי, שחברת רובורוק נמנית על האקוסיסטם שלה, מדובר ברובוט בינוני למדי. הוא אמנם "חכם", עם נסיעה מדויקת ונבונה בחלל ואפליקציה נוחה, אבל זה בא על חשבון היסודיות; הוא לא חוזר על אותו איזור למרות שהשאיר לא מעט פירורים וגרגירים שלא נאספו, וכמו קודמיו - לא באמת מצליח לשטוף את הבית עם כמות המים המזערית שלו. חוץ מזה הוא יקר למדי, מעל 1800 ש"ח.


להשוואת מחירים >>
במקום השני: Viomi V2

מדובר ברובוט עם ביצועים דומים מאוד ל-Roborock, עם אותן הסתייגויות ואותם יתרונות; גם הוא מגיע מהאקוסיסטם של שיאומי ואפילו משתמש באותה אפליקציית Mi Home, אבל המחיר שלו זול משמעותית - החל מ-1350 ש"ח. אם כבר לקבל תוצאות בינוניות, לפחות לשלם בזול.


להשוואת מחירים >>
במקום הראשון: Hobot Legee 669

הרובוט הזה, עם הסחבות הנעות במהירות, מצליח לקרצף את מרבית הכתמים בצורה טובה ובלי ספק הוא המנצח של מבחני השטיפה, למרות שלא הצליח לנקות כתם סירופ. יש לו אפליקציה סבירה, החלפת הסחבות שלו נוחה והוא לא מתנגש ברהיטים. אבל בשום אופן לא מדובר במוצר מושלם: בחלק ממבחני השאיבה הוא נכשל, אין לו שום יכולת לטפס על שטיחים והמחיר שלו יקר מאוד, מעל 2100 ש"ח. הוא אמנם במקום הראשון, אבל רק בגלל שהמתחרים פשוט לא מצליחים לשטוף כמעט בכלל.


להשוואת מחירים >>

לכתבה המלאה באתר WiseBuy לחצו כאן