ליקטנו ארבעה מכשירי דגל של היצרניות המובילות וחרשנו עליהם ימים ארוכים, כדי לבדוק לעומק את איכות המסך, מערכת ההפעלה, זמן הסוללה, הביצועים, אבטחת המכשיר ועמידותו. אז מי לדעתנו הסמארטפון הטוב בישראל כיום? התוצאות לפניכם.

את הכתבה המלאה עם כל המבחנים וההשוואות תוכלו לקרוא באתר WiseBuy.

הערה: למצלמות של המכשירים לא התייחסנו במבחן הזה, כיוון שבקרוב נפרסם מבחן נפרד שיתרכז במצלמות של המכשירים האלה בלבד. בינתיים תוכלו להכנס באמצעות הקישורים שצירפנו לסקירות המלאות של כל מכשיר, שם התייחסנו בהרחבה למצלמות - כולל תמונות הדגמה מכל מצלמה.
LG G8s: עושה את העבודה, אבל לא מבריק
ה-G8s מצויד במפרט מרשים ואבטחה ביומטרית משופרת על הנייר, עם סורק פנים מבוסס אינפרה-אדום וקורא טביעות אצבע אחורי. במבחני הסוללה, המסך והממשק שלנו הוא הגיע לציונים טובים, אבל לא למקומות הראשונים. לפי תוצאות המבחנים הוא מצטייר כמפסיד של המבחן, אבל שלא תטעו. ההבדלים בין כל המכשירים לא היו דרמטיים באף קטגוריה וה-G8s הוא בהחלט מכשיר טוב ומספק בהרבה מובנים. במקרה הזה, המתחרים היו טובים יותר.
OnePlus 7 Pro: הסמארטפון המהיר ביותר
מחפשים סוס מרוצים? הוואן פלוס הגיע למקומות הראשונים במבחני המהירות והתצוגה שלנו, והעובדה שהמסך שלו פועל ב-90 הרץ הופכת את השימוש בו למהנה וחלק במיוחד. מערכת ההפעלה שלו נהנית מטכנולוגיית המסך גם היא, אבל הממשק הפשטני של אנדרואיד לא בהכרח מתאים לכל אחד, והוא גם קצת כבד (2026 גרם).

Huawei P30 Pro: הסוללה הטובה ביותר
ה-P30 Pro של חברת וואווי מצויד בסוללה הטובה ביותר מכל הסמארטפונים שבדקנו וזה הופך את השימוש בו לרגוע ונטול דאגות, בעיקר כשאתם לא נמצאים בקרבת שקע חשמל. במבחני הביצועים הוא לא הרשים כמו האחרים, אבל עבור המשתמש הרגיל אלו לא יהיו הבדלים משמעותיים כלל. מסך המכשיר נעים ומדויק והוא שני במבחן שלנו רק למסך של הנוט 10. במבחן הזה לא התייחסנו ליכולות המצלמה המרשימות שלו, אבל אל דאגה - בקרוב תקראו כאן כתבה נפרדת המשווה את כל המצלמות של המכשירים. יהיה מעניין.

Samsung Galaxy Note 10: הסמארטפון הטוב ביותר
מכשיר הדגל החדש של סמסונג הצליח לבלוט בכל המבחנים שערכנו לו כאשר הוא בלט בעיקר בקטגוריית המסך וקטגוריית מערכת ההפעלה. במבחן הסוללה הוא פיגר אחרי המכשיר של וואווי, והצליח טוב יותר משני המתמודדים האחרים. במבחן המהירות הוא שני רק לוואן פלוס ובכל מה שקשור לזמן הסוללה ועמידות המכשיר, הוא לא מפגר אחרי אף אחד מהם. שקלול כל המדדים מעניקים לו את התואר המחייב: הסמארטפון הטוב ביותר. 
כמה מילים לסיום
סמארטפון טוב הוא כזה שבו כל האלמנטים מתקבצים יחד לכדי מוצר מוצלח ואיכותי. הוא צריך להיות מכשיר שקל ונוח להשתמש בו לאורך זמן, שיהיה מספיק משוכלל כדי לעמוד בדרישות היום יומיות, אבל גם יכיל סוללה שיכולה לתמוך בכל אותן פונקציות מתקדמות בלי לחפש מטען באמצע היום. 

כל המכשירים במבחן שלנו עשו עבודה ראויה, מי יותר ומי פחות, ולהערכתנו לא תתאכזבו מאף אחד מהמכשירים שבדקנו, אבל מנצח יכול להיות רק אחד במקרה הזה ולאור תוצאות המבחנים שעשינו הפעם, ה-Galaxy Note 10 Plus - הוא המכשיר הטוב ביותר בבדיקה שלנו. 

לכתבה המלאה עם כל המבחנים וההשוואות הכנסו לאתר WiseBuy.