אספנו ובדקנו חמישה מחשבים ניידים בתקציב של עד 3000 שקלים מהמותגים המובילים: HP, לנובו, אייסר, אסוס ו-Dell. בדקנו את כל חמשת המחשבים במשך כשבועיים ובחנו אותם בכמה מבחנים מרכזיים: ביצועים ומהירות העבודה, איכות התצוגה, ניידות ומשקל, נוחות ההקלדה והעכבר, חיי הסוללה והעמידות ואמצעי האבטחה. איזה מחשב הגיע למקום הראשון? התוצאות לפניכם.


לכתבה המלאה וכל המבחנים באתר WiseBuy >
במקום החמישי: Acer Aspire 3

אין הרבה סיבות להעדיף דווקא את הדגם הזה על פני המתחרים, למעט אולי כרטיס המסך שיכול לשפר את הביצועים במשחקים ברמה בסיסית. הצג מאכזב באיכותו, המקלדת לא נוחה מספיק מה שגורם להחמצות הקלדה וזמן הסוללה היה הקצר ביותר מבין הדגמים שבדקנו במקביל. נציין לחיוב את המחיר הזול, סביבות 2500 שקלים, ואת סט החיבורים הנדיב. הוא יספק את הסחורה עבור תלמיד בית הספר כלפטופ ראשון, אבל כאמור יש אלטרנטיבות עדיפות ממנו.


להשוואת מחירים

לסקירה המלאה
במקום הרביעי: HP 15-da1012n

המחשב של HP מציע אלטרנטיבה סבירה עבור תלמידי בית ספר. התצוגה שלו לא איכותית למרות רזולוציית ה-Full HD, הרמקולים לא מרשימים ולכן הוא לא בדיוק מוצלח למשימות מולטימדיה. עם זאת, כמחשב עבודה קלה הוא בסדר גמור בזכות מקלדת נוחה, ביצועים טובים יחסית לקטגוריה ומערך חיבורים מספק.


להשוואת מחירים

לסקירה המלאה
במקום השלישי: Dell Inspiron 15 3583

המחשב של Dell יחסית מגושם, אבל מציע יתרונות כמו מקלדת טובה, חיי סוללה ארוכים ורמקולים שהיו החזקים ביותר מבין הנבדקים. קורא טביעות אצבע מדויק ומהיר שמשולב בכפתור ההפעלה הוא בונוס יפה. עם זאת, התצוגה שלו מאכזבת וכדאי להצטייד בעכבר חיצוני כיוון שמשטח המגע מאוד לא נוח.


להשוואת מחירים

לסקירה המלאה
במקום השני: Asus VivoBook 15

למרות שהוא לא המהיר ביותר (באשמת הכונן) ושזמן הסוללה אינו מרשים, מצאנו שהמחשב של אסוס פרקטי וכיפי לשימוש. הוא קטן באופן דרמטי משאר המחשבים בסגמנט שלו וגם שוקל 400 גרם פחות מכולם; יש לו מסך IPS איכותי ונטול השתקפויות, המקלדת שלו נוחה ומוארת והעיצוב שלו היה מהיפים ביותר שראינו בקטגוריה.


להשוואת מחירים

לסקירה המלאה
במקום הראשון: Lenovo IdeaPad C340-15

ה-C340 של לנובו מעט יקר ביחס למתחרים שמגיעים עם מעבד עדיף, אבל יש לו שלל יתרונות על פניהם: מסך מגע איכותי ומסתובב לתצורת טאבלט, זמן הסוללה הגבוה ביותר מבין הנבדקים, קורא טביעת אצבע לפתיחה מהירה ומקלדת מוארת טובה (אם כי ללא מקשי ספרות מימין). מדובר בחבילה שאף מחשב אחר שבדקנו במסגרת הכתבה ההשוואתית לא התקרב אליה, מה שהפך אותו לדגם המועדף עלינו בתקציב של עד 3000 שקלים. הוא יתאים לא רק לתלמידי בית הספר כמחשב ראשון אלא גם למשתמשים רגילים שצריכים מחשב ביתי למשימות קלות ומעוניינים בוורסטיליות שמסך המגע מציע.


להשוואת מחירים

לסקירה המלאהלכתבה המלאה באתר WiseBuy >