בעקבות ה-AirPods של אפל, האוזניות הפופולאריות ביותר כיום הן אוזניות "אלחוטיות לחלוטין", שאין אף כבר שמחבר אותן לטלפון או בינן לבין עצמן. בכתבה הזו לקחנו לבדיקה מקיפה שש אוזניות מבוקשות ובדקנו את איכות השמע במגוון סגנונות, את נוחות השימוש, איכות הצליל בביצוע שיחות ואת חיי הסוללה. 


את הכתבה המלאה עם כל המבחנים והציונים תוכלו לקרוא באתר WiseBuy.
במקום השישי: Xiaomi Airdots Pro

האוזניות שהכי פחות הרשימו אותנו במבחן הזה היו האוזניות של שיאומי. החולשה שלהן נמצאת בתדרים האמצעיים והגבוהים שאינם מכוונים נכון; הווליום הגבוה והבאסים החזקים יחסית לא הצליחו להאפיל על צליל שטוח, נעדר פאנצ' וחדות. העיצוב החיצוני שלהן מזכיר את ה-AirPods, אם כי הן מגיעות בגימור מט ומפלסטיק פחות איכותי. התפעול מתבצע באמצעות משטחי מגע עם שימושיות מוגבלת, ללא שליטה בעוצמת השמע. לאוזניות האלה יש ביטול רעשים אקטיבי (ANC) בסיסי שמסוגל להחריש נהמה שקטה של מזגן אבל לא יותר מזה; הן מסוגלות לעצור אוטומטית כשמוציאים את אחת האוזניות מהאוזן, ואינן עמידות במים. הסוללה היתה החלשה ביותר מבין המתמודדים והספיקה ל-3:30 שעות בלבד.


לסקירה המלאה של האוזניות של שיאומי

להשוואת מחירים
במקום החמישי: Anker SoundCore Liberty Air

האוזניות של Anker נשמעות טוב למדי באיזור התדרים הגבוהים והבאסים שלהן עמוקים להפתיע, אך תדרי האמצע לא מאוזנים וגורמים לשירי פופ להישמע צורמניים לעיתים - בהחלט לא סאונד לאודיופילים. גם האוזניות האלה מזכירות בצורתן את אלה של אפל, נוחות מאוד באוזן ומשטחי המגע שלהן יעילים למדי. הן מזהות הוצאה מהאוזן ומפסיקות את המוזיקה אוטומטית, אינן מגיעות עם אפליקציה כלשהי אך מצוידות בעמידות טובה למים בתקן IPX5. במבחן חיי הסוללה הן הגיעו למקום השני מהסוף עם 3:45 שעות האזנה.


לסקירה מלאה של האוזניות של אנקר

להשוואת מחירים
במקום הרביעי: Apple Airpods 2

האוזניות של אפל הן מהיקרות ביותר בהשוואה, אבל זה לא ממש בא לידי ביטוי באיכות הסאונד שלהן. הם הפתיעו אותנו לרעה עם צליל שטוח וחסר חדות; הבאסים אמנם מרשימים בהתחשב בכך שהאוזניות לא נכנסות לעומק האוזן עם שרוול סיליקון, אבל מאוזניות במחיר כזה ציפינו לצליל מדויק ועשיר הרבה יותר. בכל הקשור לשימושיות הן מוצלחות קצת יותר: אלה אוזניות קטנטנות עם רגלית מוארכת שנכנסות לאוזן בקלילות ומבלי לאטום אותה לגמרי. הן במיטבן עם מכשירי אייפון, אך עם מכשירי אנדרואיד חלק מהפוקציות שלהן לא היו זמינות. מקשי המגע לא נוחים לתפעול; אפל לא מציעה אפלקיציית שליטה או איקוולייזר ייעודי עבורן והן אינן עמידות במים. חיי הסוללה עומדים על 4:30 שעות האזנה.


לסקירה המלאה של האיירפודס 2

להשוואת מחירים
במקום השלישי: Bose SoundSport Free

כמיטב המסורת של מותג האודיו Bose, האוזניות האלה מצטיינות באיכות השמע. הצליל מאוזן, הבאסים עמוקים וכל התדרים מכוונים נכון כך שחווית המוזיקה מעולה. הן מאוד נוחות באוזן ומתאימות לפעילות ספורטיבית מאומצת, אבל הן ענקיות ומגושמות ונראות קצת מוזרות בהשוואה למתמודים האחרים. גם מקשי התפעול קשים ללחיצה. האוזניות האלה לא יודעות לעצור את המוזיקה כשמוציאים אותן מהאוזן והאפליקציה של החברה בסיסית מדי, אך יש להן עמידות במים בתקן IPX4. זמן הסוללה דומה לאוזניות של אפל, ועומד על 4:30 שעות.


לסקירה המלאה של האוזניות של בוז

להשוואת מחירים
במקום השני: Samsung Galaxy Buds

איכות הסאונד של האוזניות של סמסונג טובה מאוד. בברירת מחדל הן אמנם לא מושלמות בגלל מחסור מסוים בבאסים, אם כי הצליל מפורט וחד משאר הבחינות. האפליקציה של סמסונג מאפשרת איקווליזר בסיסי שמשפר מאוד את נושא הבאס. מהחינת נוחות השימוש הן קרובות לשלמות: אלה אוזניות זעירות ונוחות, שמצוידות במשטחי מגע שמאפשרים שליטה נוחה ואינטואיטיבית. הן כוללות מצב שמאפשר לשמוע את הסביבה באמצעות המיקרופונים מבלי להוציא אותן מהאוזן. האוזניות מפסיקות את המוזיקה אוטומטית כששולפים אחת מהן מהאוזן, ומציעות עמידות במים סמלית בתקן IPX2. קופסת הטעיה שלהן קטנה ואלחוטית, וזמן הסוללה עומד על 4:20 שעות.


לסקירה המלאה של האוזניות של סמסונג

להשוואת מחירים
במקום הראשון: Jabra Elite Active 65T

גם בלי עזרה של איקוולייזר, האוזניות האלה מספקות סאונד מדויק, מכוון היטב ונעים להאזנה בכל סוגי המוזיקה שבדקנו. האוזניות האלה מכוילות כך שיתאימו לטעם של רוב המשתמשים, עם באס מודגש אך לא מוגזם ותדרים גבוהים חדים ופריכים. הן שמנמנות אמנם אבל קטנות ולא בולטות מהאוזן, ויש להן מקשים פיזיים שלא דורשים לחיצה חזקה ולכן נוחים למדי לתפעול. האפליקציה של ג'אברה מצוינת ועשירה בתכונות, ניתן להפעיל מצב שמיעת הסביבה עם המיקרופונים המובנים, הן עוצרות את המוזיקה כששולפים את אחת האוזניות מהאוזן ועמידות במים בתקן הגבוה ביותר - IP56. זמן הסוללה היה הארוך ביותר: 5:10 שעות של האזנה.


לסקירה המלאה של האוזניות של ג'אברה

להשוואת מחירים
לכתבה המלאה עם כל המבחנים והציונים של כל 6 האוזניות באתר WiseBuy