בשוק יש מגוון עצום של סמארטפונים והחברות הגדולות תמיד רוצות שנקנה את הדגם היקר והמשוכלל ביותר, אך במקביל הן מציעות מכשירים כמעט זהים, עם רוב התכונות במחיר נמוך יותר. בדקנו שבעה מכשירים בולטים בשוק וגילינו מי מהם הוא הטוב ביותר, ומי ייתן את התמורה הטובה ביותר למחיר שלו.


במבחן של אתר Wisebuy בדקנו את המכשירים: LG G7iPhone XR, OnePlus 6T, Galaxy S9 Plus, Huawei Mate 20, Xiaomi Mi 8 Pro, Meizu 16.
המבחן כלל את כל הסעיפים החשובים שעל פיהם מחליטים איזה סמארטפון לרכוש: איכות השמע - הרמקול והאפרכסת, איכות המסך - רזולוציה, בהירות ואיכות התמונה, נוחות השימוש - ממשק, מערכת הפעלה ומשקל, ביצועים - מהירות המכשיר ויכולות הגיימינג שלו, אבטחה - ביומטרית או רגילה, כמה מהר המכשיר נפתח וכמה מדויק סורט טביעת האצבע, מצלמה - איכות התמונות, מגוון עדשות, חדות, רזולוציה וצבעים וסוללה - כמה זמן המכשיר מחזיק על טעינה אחת.

במבחן הסמארטפונים מצאנו שהמכשיר הטוב ביותר הוא ה-Huawei Mate 20. למרות שהוא לא המנצח המובהק בכל מבחן ומבחן, ה-Mate 20 מוכיח שהשלם גדול מסכום חלקיו, ומציע עיצוב אלגנטי, תצוגה מעולה, מעבד חזק וסוללה שלא נגמרת.