מדריכי הקנייה של זאפ - כיריים
לוגו של זאפ
כשאנחנו צופים כיום בתוכניות הבישול האהובות עלינו, קשה שלא להבחין כי המטבח הוא לא אותו מטבח שהיה פעם. הכל השתנה, ובפרט הכיריים.
הכיריים החדשים מציעים לנו מגוון אפשרויות גדול יותר ממה שאנחנו יכולים לדמיין, בהתאם לכל צורך שעשוי לעלות במטבח.
אנחנו כאן כדי לעזור לכם להחליט אילו כיריים יתאימו הכי טוב למטבח שלכם.

מאת חן אידן, צוות זאפ
דגשים לבחירת כיריים
סוגי כיריים
כיום קיימים ארבעה סוגים עיקריים של כיריים. בשורות הקרובות ננסה להסביר קצת יותר על כל סוג, מה השוני שלו, וכיצד הוא יכול לעזור לנו במטבח
כיריים גז: כיריים סטנדרטיים. כיריים אלה בעלי תושבות בולטות, ומשתמשות בגז בתור מקור כוח.
כיריים חשמליות: כיריים שמשטח החימום שלהם שטוח לחלוטין, אך עם זאת כפתורי ההפעלה יכולים להיות בולטים. אנרגיית ההפעלה של כיריים אלה היא חשמל.
כיריים קרמיות: כיריים שטוחות העובדות על חשמל. בכיריים אלה החימום נעשה באזור המבער בלבד, ואין הוא מתפשט לשאר משטח הכיריים. כיריים אלה שומרות על טמפרטורת הכיריים גם לאחר סיום העבודה איתם.
כיריים קרמיות עם אלמנט אינדוקציה: גם כאן מדוברת בכיריים שטוחות העובדות על חשמל. היתרון והחיסרון של כיריים אלה, שהן עובדות רק עם סירים מיוחדים בעלי תחתית מגנטית. רק כאשר הכיריים מתמגנטות לסיר המונח עליהן מתחיל תהליך חימום הכיריים. תהליך זה מהיר מאוד, ואינו מצריך זמן בישול נוסף. ברגע שהסיר מוסר מהכיריים ואינן מתמגנטות יותר, ומתקררות מיידית. החיסרון הברור הוא הצורך להחליף את כל הסירים והמחבתות לכאלה בעלי תחתית מגנטית.
גודל הכיריים
הגודל הסטנדרטי של הכיריים הינו בסביבות 60 ס"מ רוחב. כשאנחנו מתכננים מטבח חדש, או אם יש ברשותנו מטבח ישן שאנו מעוניינים להחליף בו את הכיריים, עלינו לוודא שגודל הכיריים מתאים לחיתוך בשיש שלנו.
יש לקחת בחשבון כי קיים רוחב חיצוני ורוחב פנימי לכיריים שלנו. הרוחב החיצוני הוא גודל משטח העבודה שלנו, והרוחב שיתפוס מקום על השיש שלנו. בעוד שהרוחב הפנימי הוא רוחב החיתוך הקיים בשיש שלנו, שאליו תושבת הכיריים תכנס.
קיימים כיריים רחבים יותר ורחבים פחות, ועלינו לוודא שיש מספיק מקום על השיש שלנו על מנת שמשטח העבודה – הרוחב החיצוני של הכיריים – לא יגלוש ולא יפריע לאביזרים שונים במטבח.
תוספות והרחבות
את הכיריים ניתן לקבל במגוון דוגמאות עם מגוון תוספות.
הדבר הראשון שעלינו להחליט עליו הוא כמות. לכמה ראשי מבערים אנו זקוקים בכיריים? מספר זה יכול לנוע בין ארבעה מבערים סטנדרטיים, לשישה מבערים מגוונים בהתאם למטבח שלנו.
קיימים כיריים בעלי שני מבערים או אפילו מבער אחד לחסכון במקום (דומינו), וישנם גם כיריים ניידים. במידה ויש לנו בעיית מקום במטבח, כיריים ניידים יכולים להוות פתרון מצוין מכיוון שאנו יכולים לאכסן אותם לאחר כל שימוש, והם אינם תופסים מקום קבוע על השיש.
ישנם כיריים אשר המצויידים במבער אמצעי לשימוש מיוחד. קיים מבער ארוך במיוחד לגריל, או מבער רחב במיוחד למחבתי ווק. בכל מקרה, כדאי לחשוב טרם הקנייה על אופן השימוש בכיריים, ולהתאים לעצמנו כיריים שיענו על צרכים אלו.
אופן ההפעלה
קיימות שתי צורות הפעלה עיקריות לכיריים, אחת היא באמצעות חיישני נגיעה, והשנייה היא באמצעות כפתורים.
בכיריים קרמיות, כדי לאפשר ניקוי קל יותר, ישנם לעתים כפתורי נגיעה שאינם בולטים מן המשטח. כפתורים שטוחים אלה משמשים להפעלת הכיריים וכיבויים, והם קלים ונוחים לניקוי.
קיימים כיום כפתורי הפעלה נגררים, בדומה למכשירים סלולריים, על ידי הגרירה אנו קובעים את עוצמת המבער. דבר זה מאפשר לנו שליטה יותר חזקה על עוצמת החום של הכיריים.
יש לקחת בחשבון כי קיימים משטחים חשמליים (שטוחים) שלוקח להם הרבה זמן להתחמם, והרבה זמן להתקרר. גם אם בזמן הבישול נחליש את הטמפרטורה, ייקח לגוף החימום זמן להתקרר, מה שעלול להרוס את המנה שלנו.
מבערי גז מגיעים עם תושבות לסירים ומחבתות, כך שהכלים אינם יושבים ישירות על הגז ולכן השליטה בחום יותר קלה ונוחה, והסבירות לחימום יתר של המזון יותר נדירה.
סוג המשטח
משטחי כיריים נבדלים בסוגי החומרים מהם הם עשויים. סוגי הכיריים הנפוצים כיום הם זכוכית (אופייני יותר לכיריים מסוג היי לייט, הלוגן ורדיאן), כיריים קרמיים, וכיריים ממתכת. סוג המשטח מעיד על הכובד שלו ואופן הניקיון שלו. במשטחי זכוכית בעלי מבערי כיריים בולטים, משטח הזכוכית קל לניקוי, אך עלינו לדאוג לנקות גם את המבערים מה שעלול להיות בעייתי ולקחת זמן.
כיריים קרמיים נטמעים במשטח השיש במטבח שלנו מכיוון שהם שטוחים לחלוטין, והניקיון שלהם פשוט, במיוחד בהשוואה לכיריים בעלי מבערים בולטים.
בנוסף, סוג המשטח של הכיריים מעיד גם על יכולת העברת החום שלו. משטח זכוכית מעביר חום בצורה נמוכה מזו של משטח מתכת, ומשטח קרמי כמעט ולא מעביר חום בכלל. במידה ויש לנו ילדים בבית, או שהכיריים מונחות במקום מרכזי במטבח, עלינו לקחת בחשבון את סוג המשטח על מנת להימנע מכוויות חום.
סוג האלמנט
בכיריים קרמיות בלבד, באפשרותנו לבחור את סוג האלמנט שהוא סוג המבער בכיריים.
קיימים 4 סוגי מבערים קרמים:
רדיאן: השיטה הותיקה ביותר, מספקת חימום אחיד אולם זמן החימום איטי יחסית. כמו כן, גם זמן הקירור של המשטח ארוך יחסית.
הלוגן: זמן חימום מהיר יותר ופחות אחיד.
היי לייט \ פאסט לייט: מהיר מהרדיאן ובעל חימום אחיד
אינדוקציה: כיריים אלה מצוידות באלקטרו-מגנט שמחמם רק את הסיר ולא את המשטח.
כיריים משולבים, או בנויים?
כל מה שנאמר במדריך זה תקף גם לכיריים משולבות בתנור אפייה, וגם לכיריים בנויות. במידה ובכוונתכם לרכוש תנור משולב כיריים, אנחנו ממליצים שתקראו גם את המדריך שלנו בנושא תנורי אפייה .
המידע המופיע ב zap מסופק על ידי החנויות עצמן ובאחריותן בלבד. במידה ונתקלת בבעיה כלשהי בנתונים המוצגים באתר, אנא שלח אלינו הודעה ואנו נטפל בעניין.