תנור בנוי או תנור משולב כיריים?

הבחירה הפופולארית היום היא תנור בילד אין שמשתלב בארונות המטבח, והיא מתאימה למרבית המשפחות. אם אתם בשלנים רציניים ורוצים תחנת עבודה מושקע, כולל כיריים ואולי אפילו עם שני תאים – תנור משולב יתאים לכם.

כך או כך, התחילו את המסע מבדיקה של המידות בהתאם למקום שיש לכם במטבח או לנישה בארון. רוב התנורים הבנויים מגיעים ברוב סטנדרטי של 60 ס"מ, אבל יש גם תנורים צרים ורחבים יותר שנעים בין 50 ל-90 ס"מ. אל תשכחו שצריך להשאיר בערך שלושה ס"מ מאחורי התנור לצורך איוורור, וקחו את זה בחשבון כשמחשבים את מידות העומק של התנור. האם צריך טורבו בתנור?

בכל תנור יש גוף חימום עליון וגוף חימום תחתון – זה המינימום. אבל אל תסתפקו בזה. ודאו שבתנור יש גם מצב טורבו, שזה בעצם מאוורר אחורי שמפזר את האוויר ושומר על טמפרטורה אחידה בחלל התא. אם אתם ממשק רוצים להשקיע, קנו תנור עם טורבו אקטיבי, שבו יש גוף חימום מאחורי המאוורר והוא נותן תוצאות אחידות וטובות יותר בבישול של כמויות גדולות. 

עוד מצב אפיה שכדאי לשקול הוא גריל, גוף חימום חשוף בחלק העליון שעוזר בהשחמה, קלייה והקרמה של תבשילים. 

איזה תנור מתאים לשומרי כשרות?

שני טיפים לשומרי הכשרות מבינינו: אם אתם רוצים לבשל מזון חלבי ובשרי בלי להמתין ביניהם, קנו תנור עם שני תאים. חוץ מזה חפשו תנור עם שעון שבת – לא טיימר רגיל, אלא מנגנון שמבטל את הפעולה של התרמוסטט כך שהתנור לא יידלק או יכבה כשפותחים את הדלת. 

ניקוי קטליטי או פירוליטי?

אין משימה מפרכת יותר מלנקות תנור מלוכלך, ולמי שמוכן להשקיע יש פיתרון: תנור עם ניקוי עצמי פירוליטי או קטליטי. מה זה אומר?

ניקוי קטליטי הוא למעשה ציפוי מיוחד של חלק מהדפנות שגורם לשומן להישרף מיד ולא להידבק, קצת כמו טפלון, זה יעיל חלקית אבל את הרצפה של התנור תאלצו לנקות בנפרד. ניקוי פירוליטי הרבה יותר יסודי – זו תוכנית הפעלה של כמה שעות שבה התנור פועל בחום של 500 מעלות ושורף את כל השומן לאפר, שאותו צריך רק לנגב בסיום. תנור עם ניקוי פירוליטי עשוי לעלות עד 30% יותר מתנור רגיל, אז קחו את זה בחשבון.

האם יש משמעות לבטיחות התנור?

חפשו תנור עם דלת זכוכית כפולה, או "דלת קרה" שזה אומר שהטמפרטורה החיצונית לא עולה על 60 מעלות. כדי לשלוף בנוחות את הרשתות או התבניות יש תנורים עם מנגנון טלסקופי שגם מונע החלקה של התבנית. ואם יש ילדים בבית, כדאי לקנות תנור עם מנגנון נעילה שמונע פתיחה של הדלת. 


זה הכל, אתם מוכנים לקנות תנור אפייה. אם אתם רוצים מידע נוסף, קראו את המדריך המלא באתר WIseBuy, ואל תשכחו להשוות מחירים ולקנות בתבונה.