מזגן עילי או מיני-מרכזי? 
המזגן הפרקטי ביותר הוא מזגן עילי הוא אינו תופש מקום בחדר, מיקום ההתקנה שלו גמיש יחסית, וניתן להתאים מזגנים עיליים בעלי תפוקות שונות לחללים השונים בבית. מזגן מיני מרכזי מיועד למיזוג של מספר חדרים או חלל אחד גדול. למיזוג של מספר חללים בעלי צרכים שונים, כדאי לבחור שילוב של שני סוגי מזגנים. לדוגמה, מזגנים עיליים לחדרי השינה, ומיני מרכזי ליתר החללים בבית. אם זמני השימוש ויתר צורכי המיזוג אינם חופפים בחדרים השונים יתאים מספר דומה של מזגנים עיליים עצמאיים.

כמה עוצמתי צריך להיות המזגן?
תפוקת המזגן היא עוצמת הקירור או החימום של המזגן, ובהגדרתה הרשמית – התפוקה היא כמות הקור או החום שנוספה לחלל בשעת עבודה אחת. התפוקה נמדדת ב-BTU/hr. ככל שהחלל גדול יותר תידרש תפוקה (BTU/hr) גבוהה יותר, וכך גם אם הדירה חשופה במידה גבוהה לשמש, אם יש בדירה מספר גדול של קירות חיצוניים, ריבוי חלונות וכדומה.

מזגן אינוורטר - משתלם או סתם יקר?
מזגן בטכנולוגיית אינוורטר אמנם יקר ממזגן רגיל, אך חסכוני יותר בצריכת החשמל, מגיע לטמפרטורה הרצויה במהירות, שומר על טמפרטורה אחידה ויעיל בטמפרטורה חיצונית נמוכה או גבוהה מאוד. אם אתם יכולים להשקיע את הסכום הראשוני הכרוך ברכישה, זו השקעה משתלמת.

בדקו את צריכת החשמל של המזגן
דירוג צריכת החשמל מופיע בתווית האנרגיה של המזגן ומבוטא באותיות A עד G, כאשר A היא הדרגה החסכונית ביותר ו-G – הבזבזנית ביותר. מזגן חסכוני עם דירוג אנרגטי גובה עשוי לחסוך מאות שקלים בשנה במצטבר.

השוו מחירי התקנה
עלויות התקנה מתחילות בכמה מאות שקלים למזגן עילי או רצפתי ועד אלפי שקלים למזגן מיני מרכזי. מומלץ להשוות מחירים בין מספר מתקינים.


רוצים מידע נוסף? קראו את מדריך המזגנים המלא באתר WiseBuy ואל תשכחו להשוות מחירים ולרכוש בתבונה.