מדריכי הקנייה של זאפ - ממונעים לילדים
לוגו של זאפ
כלי רכב ממונעים הם הטופ שבטופ בכל הנוגע לצעצועים לילדים.
מינקות אנחנו מראים להם תמונות של כלי רכב ומסיעים אותם במכונית. והנה, ניתנת להם ההזדמנות לנהוג בכלי רכב זעיר משלהם, מיני טרקטורון או מכונית אשר יעניקו לילדיכם ניידות, תחושת שליטה והמון המון כיף.

מאת ניצן סדן, צוות זאפ
דגשים בבחירת ממונעים לילדים
סוגי רכבים לילדים
קיים מגוון רחב ועשיר של ממונעים לילדים, כשהצורות הנפוצות הן צורת טרקטורון, אופנוע, ג'יפ או מכונית.
רוב הממונעים מתאימים לילדים מגיל שנתיים-שלוש ועד גיל 7-8. יש כלי רכב שמתאימים גם לשני ילדים, אולם הם גדולים ויקרים יותר.
לילדים קטנים יותר קיימים דגמים שהם מכוניות "רכבת", כלומר נוסעים על מסילה ייעודית קטנה שבממוצע 6-7 מטרים. מכונית רכבת מתאימה גם לגילאי שנה עד שנתיים.
מקור כוח
כלי רכב לילדים מונעים במנוע חשמלי 6 או 12 וולט, בעל מצבר נטען. רוב המצברים מאפשרים נסיעה במשך שעה-שעתיים מקסימום, ועליכם להתחשב בנתון זה (כדי שלא תצטרכו להיסחב בטיול המשפחתי עם ילד מאוכזב ביד אחת וטרקטור ורוד גדול ביד שנייה) .כך או כך חשוב לקרוא את הגדרת היצרן לגבי משך הטעינה והפעולה של הרכב.
מהירות
רכב ממונע לילדים בדרך כלל נוסע במהירות שהיא בין 3 ל-7 קמ"ש, כאשר השליטה על המהירות היא או דינמית כמו ברכב רגיל, או קבועה, כאשר יש שתי דרגות מהירות (רגיל ומהיר). החלפתן מתבצעת או על ידי הילד (כמו הילוכים) או ע"י כפתור כיוון מהירות הנמצא בסמוך למנוע עצמו ומצריך הפעלה שלכם.
חשוב לבחור רכב ממונע שמתאים לקצב ההליכה הממוצע שלכם ויכולותיכם. אל תקנו כלי רכב אשר מסוגל להגיע למהירות העולה על מהירות ריצה ממוצעת שלכם, למקרה בו ייסע הנהג הקטן לכיוון מסוכן ותצטרכו לרדוף אחריו.
בטיחות
ישנם תקני בטיחות חמורים עבור כלי רכב לילדים. חפשו מוצר בעל תו תקן ישראלי או בינ"ל מוכר. לכלי רכב רבים יש חגורות בטיחות להגנה במקרה של נפילה או התהפכות, אורות למקרה של נסיעה בחשכה (ככלל לא מומלץ לתת לילדכם לנסוע במכונית הצעצוע שלו בחושך), מחזירי אור ודגלון אזהרה. בנוסף, ממונעים בצורת אופנוע באים לרוב עם גלגלי עזר שאפשר להסיר כשהילד גדל ומסוגל לרכב בלעדיהם. חשוב לנסוע בהם עם קסדות ומגיני ברכיים כדי למנוע שפשופים ופציעות.
קורקינט ממונע
לילדים גדולים יותר יש כלי רכב חזק, נייד ומהיר יותר: הקורקינט הממונע. דגם ממוצע מסוגל להגיע למהירות של 12 קמ"ש ויותר, ולנסוע זמן ארוך (עד 14 ק"מ ויותר). לקורקינטים אלו יש בדרך כלל מושב נשלף, אשר מאפשר נסיעה הן בעמידה והן בישיבה. אלו ממונעים חזקים וכיפיים במיוחד, אולם מתאימים רק לילדים גדולים, וחובה לנסוע בהם עם קסדה (ומומלץ גם עם מגיני ברכיים ומרפקים).
המידע המופיע ב zap מסופק על ידי החנויות עצמן ובאחריותן בלבד. במידה ונתקלת בבעיה כלשהי בנתונים המוצגים באתר, אנא שלח אלינו הודעה ואנו נטפל בעניין.