דלג לתפריט עליון דלג לתוכן דלג לתפריט תחתון
מדריכי הקנייה של זאפ - ריהוט לתינוקות
לוגו של זאפ
חדר הילדים הוא החדר הראשון של ילדכם, בו יבלה זמן רב. לכן, חשוב להרכיב אותו מהרהיטים הנכונים הן לצרכים שלכם והן לכיסכם – בדגש על בטיחות התינוק. חדר התינוק מורכב מעריסה (שמוחלפת מאוחר יותר, במיטת ילדים), וחשוב להכיר תכונות ומאפיינים של מוצרים אלו כדי לקנות את המוצר המתאים.

מאת ניצן סדן, צוות זאפ
בחירת ריהוט לתינוקות
עריסה, מיטת תינוק ומיטת מעבר
עריסה, מיטת תינוק ומיטת מעבר נבדלים זו מזו במבנה שלהם ובהתאמה לשלבי ההתפתחות השונים של ילדכם.
עריסה נועדה לגילאי 0-1 והיא מיטת תינוק סגורה,מרופדת ומוגנת לחלוטין. עריסות רבות הן גם ניידות.
מיטת תינוק היא מיטה בעלת סורגים אשר דופן אחת שלה נפתחת ומאפשרת טיפול בתינוק.
מיטת מעבר מיועדת לילדים אשר נמצאים בשלב המעבר שבין מיטת תינוק למיטת ילדים סטנדרטית. מיטה זו היא למעשה מיטת ילדים קטנה בעלת סורגים סביב ראש המיטה.
חשוב לבחור מיטת תינוק שמתאימה לגילו של התינוק ושלב התפתחותו.
בטיחות: בדקו שאין בליטות, קצוות מחודדים, ראשי ברגים ומסמרים על דפנות מיטת התינוק כדי למנוע פציעה. המרחק בין הסורגים של המיטה צריך להיות פחות מ-7 ס"מ, כדי למנוע מצב בו ילכד ראש התינוק ביניהם. בנוסף, לכל מיטת תינוק חייב להיות מנגנון נעילה למחסום המיטה (הדופן שלה שנפתחת), אשר לא מאפשר לתינוק לשחק איתו ולפתוח את הדופן. מיטות תינוק מגיעות כאשר הן צבועות במקרים רבים, וחשוב לוודא שהצבעים הם צבעים אקריליים (על בסיס מים) שאינם רעילים. במידה ותחליטו לצבוע את מיטת התינוק בעצמכם – השתמשו בצבעים אקריליים מתאימים.
שידת החתלה
שידת ההחתלה היא שידה המאפשרת לכם לחתל את התינוק בנוחות ובטיחות. שידה טובה היא כזו המאפשרת לכם לתמוך בתינוק ביד אחת, ולהוציא חיתולים ממגירות השידה ביד שנייה בצורה נוחה. לתינוק פחות משנה על איזו שידה מחתלים אותו, ועל כן חשוב לבחור שידה אשר מתאימה קודם כל, לכם. שידות לבחור שידה אשר מתאימה קודם כל, לכם.
נתחיל מלמטה- על השידה להיות יציבה, כלומר על רגליים ללא גלגלים,ואם בחרתם בשידה עם גלגלים בדקו שיש להם מנגנון נעילה כדי למנוע תנועה מיותרת שלה.
במרכז השידה עומדות המגרות. על המגרות להיות נוחות לפתיחה שלכם, על מנת לאפשר גישה נוחה לחיתולים וציוד החתלה נוסף.
בראש השידה עומד מרחב ייעודי להחתלה שמסביבו מסגרת מוגבהת. עליו אתם מניחים את משטח ההחתלה ומחתלים את התינוק.
בטיחות: כאמור, חשוב לרכוש שידה המתאימה לגובה שלכם,כדי שתוכלו להתרכז בלחתל את התינוק ולא בלהגיע אליו, שידה בעלת תו תקן ומסגרת מוגבהת מסביב למרחב ההחתלה וגלגלים בעלי מנגנון נעילה. בנוסף, מומלץ להימנע מלמקם את השידה בסמוך למדפים או מקומות עליהם בדים וחוטים תלויים (וילונות,חוטי חשמל וכ"ו) כדי שלא ינסה העולל למשוך בהם ולהפיל אותם לכיוונו, או לטפס עליהם וליפול.
משטח החתלה
משטח ההחתלה הוא מזרון קטן המיועד להחתלה. לשם כך המשטח הוא גם מרופד לנוחות התינוק, וגם עמיד לנוזלים. ישנם משטחי החתלה בסיסיים פשוטים מבד, וכאלה עשויים ספוג אטום לנוזלים בתוך ציפית בד נשלפת. כשקונים משטח החתלה חשוב לבחור אחד שנוח לניקוי וניתן לכיבוס במכונת כביסה, ולוודא שגודלו מתאים לגודל מרחב ההחתלה שבראש השידה אליה הוא מיועד. בטיחות: ודאו שלמשטח אין פינות מחודדות, תפירה גסה או מרקם מחוספס. בנוסף,הקפידו לבדוק את שלמות משטח ההחתלה שלכם- משטח שחלקו העליון נקרע מעט במהלך נסיעה משפחתית עם התינוק עלול לשרוט את התינוק.
המידע המופיע ב zap מסופק על ידי החנויות עצמן ובאחריותן בלבד. במידה ונתקלת בבעיה כלשהי בנתונים המוצגים באתר, אנא שלח אלינו הודעה ואנו נטפל בעניין.