דלג לתפריט עליון דלג לתוכן דלג לתפריט תחתון
מדריכי הקנייה של זאפ - DVD לרכב
לוגו של זאפ
DVD לרכב הוא הוא מכשיר המהווה תוספת למערכת שמע קיימת. אין בו מגבר פנימי וכל מטרתו היא לאפשר הצגת סרטי DVD על המסך ברכב. אם אתם עומדים בפני רכישת DVD לרכב, מדריך זה מתמקד במספר נושאים חשובים שצריך לשים אליהם לב בעת קניית DVD לרכב.

מאת גד גניר, צוות זאפ
דגשים בבחירת DVD לרכב
מיקום ברכב
DVD לרכב מגיע לרוב בגודל של 1 DIN. המונח
"1 DIN" מתייחס לפתח בגובה 4.5 ס"מ, וברוחב 17 ס"מ, והוא למעשה הגודל הסטנדרטי והשכיח ביותר למערכות סטריאו ברכבים בהם לא מותקנת מערכת מובנית. במידה ואין ברכבכם פתח בגודל זה, או שהפתח היחיד תפוס ע"י המערכת שכבר קיימת אצלכם ברכב, ניתן להתקינו בתא הכפפות, במשענת היד, מתחת ללוח המכוונים או כל מיקום אחר, בהתאם כמובן לסוג הרכב שלכם.
חיבור למערכת קיימת
על מנת לשמוע את פסקול סרטי ה-DVD, עלינו לחבר את ה-DVD אל המערכת ברכב ולהעביר דרכה את השמע. ניתן לעשות זאת באמצעות שני סוגי חיבורים:
חיבור באמצעות משדר FM: ה-DVD לרכב מעביר את השמע באמצעות שידור FM בתדר מסוים. על מנת לשמוע את פסקול הסרט עלינו לכוון במערכת השמע את התחנה לתדר אותו הגדרנו ב-DVD לרכב. יתרונו של חיבור זה הוא שהוא יכול להתאים לכל מערכת המכילה רדיו FM. עם זאת, הוא חשוף להפרעות בתדר שעלולות לפגוע באיכות השמע.
חיבור באמצעות Line In: חלק ממערכות השמע ברכב מצויידות בשקע 3.5 מילימטר אליו מתחבר ה-DVD ישירות, באמצעות כבל. חיבור זה איכותי יותר מחיבור באמצעות משדר FM, מאחר ואינו חשוף להפרעות. עם זאת, יש לזכור שלא כל המערכות ברכב מצוידות בחיבור Line In מובנה. לחלקן ניתן להוסיף חיבור שכזה באמצעות מתאם מיוחד ובחלקן אפשרות זו כלל אינה קיימת. בכל מקרה, טרם הרכישה חשוב מאוד לוודא מהו סוג החיבור האפשרי במערכת השמע שלכם.
תמיכה בפורמט DIVX
תקן ה-DVIX שהפך בשנים האחרונות לפופולרי מאוד במכשירי DVD ביתיים, החל לחדור לאחרונה גם למכשירי DVD לרכב. למי שלא מכיר, קבצי DVIX הם קבצי וידאו שקודדו לצורך צפיה במחשב, ונדחסו לנפח קטן מאוד לעומת סרטי DVD. מומלץ לרכוש מכשיר התומך בפורמט זה, על מנת שניתן יהיה לצפות דרכו בסרטים שהורדתם למחשב האישי שלכם.
רכישת מסך בנפרד
הייעוד היחידי של מכשירי DVD לרכב הוא לקרוא סרטי DVD. הם אינם כוללים מסך, ולכן, על מנת להשתמש בהם, יש לרכוש מסך בנפרד. עוד על רכישת מסך ל-DVD ניתן לקרוא במדריך מסכי DVD לרכב.
המידע המופיע ב zap מסופק על ידי החנויות עצמן ובאחריותן בלבד. במידה ונתקלת בבעיה כלשהי בנתונים המוצגים באתר, אנא שלח אלינו הודעה ואנו נטפל בעניין.