דלג לתפריט עליון דלג לתוכן דלג לתפריט תחתון
אורח,
שלום
מדריכי הקנייה של זאפ - מעבדי מזון
לוגו של זאפ
למעבדי מזון יש תפקיד חשוב מאוד בהכנת האוכל. מעבדי מזון עוזרים לנו לערבב, להקציף ואפילו ללוש ובכך חוסכים מאיתנו את העבודה המפרכת במטבח.
אז איך נדע איזה מעבד מזון מתאים לנו ?כיום קיימים בשוק מספר מוצרים הממותגים תחת הכותרת "מעבד מזון", ואנו פה כדי לעשות קצת סדר ולהבין איזה סוג מעבד מזון יתאים לדרישות הקולינריות שלנו.

מאת חן אידן, צוות זאפ
דגשים בבחירת מעבד מזון
מיקסר
מיועד לערבוב, עיבוד והכנת מזון מוצק. המיקסרים מגיעים בשתי צורות, ידני ושולחני.
המיקסרים הידניים מיועדים להחזקה, ואנו יכולים לערבב איתם דברים פשוטים יחסית כגון בלילות, ביצים וכדומה. המיקסרים הידניים יותר חלשים מהשולחניים, ולכן משימות כמו לישה או ערבוב חומרים יבשים עלולות להיות קשות עד בלתי אפשריות.
מיקסרים שולחניים מגיעים בתור יחידה הכוללת גם קערה, ובמהלך הערבוב ניתן להוסיף חומרים שונים לקערה, להגביר או להפחית את מהירות תנועת המערבלים וליצור בלילה יותר חלקה ואחידה.
המיקסרים מגיעים בדרך כלל עם שלושה סוגי מטרפים: מטרף לקציפה וערבוב, וו ערבול (טוב למוצרים שומניים), וו לישה להכנת בצקים.
בלנדרים
מיועד להכנת נוזלים ומשקאות. גם כאן קיימים שני סוגי בלנדרים, ידני ושולחני.
בבלנדר השולחני קיימת תושבת ועליה נמצא המיכל שבו אנו שמים את המצרכים השונים. הבלנדר מגיע עם כיסוי למיכל, על מנת שבעת פעולת הערבוב, הנוזלים לא יישפכו מחוץ לקערה.
מנוע הבלנדר ממוקם בתושבת השולחנית, והוא זה האחראי על סיבוב להבי המכשיר.
בדרך כלל קיימים מספר מהירויות שונות לבלנדרים השולחניים, על מנת שנוכל לקבוע את רמת הערבוב הרצויה לנו (תמיסה חלקה, או מחית).
הבלנדר הידני הוא מוט, ובתחתיתו מצויים להבים. בלנדרים ידניים לעיתים מגיעים עם מיכל קטן, אך גם בכאלו עם מיכל וגם בכאלו בלי, עלינו להחזיק את הבלנדר על מנת להשתמש בו, כמו בסירים לקציצת ירקות במרק או לריסוק פירות בריבה.
כותש קרח
כותש הקרח מגיע בדרך כלל בצורת בלנדר, שולחני או ידני. מדובר במכשיר שתפקידו העיקרי הוא לפורר את קוביות הקרח היוצאות מהמקפיא. חשוב לדעת, לא כל בלנדר מיועד לכתישת קרח. מכיוון שמדובר בקרח שהינו קשה ומוצק, סכיני בלנדרים מסוימים עלולים להיות חלשים מידי, וניסיון לכתוש בהם קרח עלול להביא להריסת הבלנדר.
במידה וכתישת קרח חשובה והכרחית לנו, עלינו לוודא טרם הקנייה שאנו אכן רוכשים כותש קרח שמסוגל לבצע את העבודה, ולא בלנדר רגיל שייתכן כי להביו אינם מסוגלים לכתוש קרח.
מעבד מזון
מכשיר המכיל בתוכו פונקציות רבות וסוגי סכינים שונים המאפשרים לו למלא את תפקידם של חלק גדול מסוגי המוצרים בקטגוריה זו: עיבוד מזון מוצק ונוזלי, פריסה וקיצוץ ירקות עיבוד בשר וכו'.
מעבד מזון הוא מכשיר שולחני, המופעל על ידי מנוע ומיועד לבצע פעולות דומות לאלה של הבלנדר (ערבוב), רק שלמעבד מזון אפשרות להחלפת הלהבים והם אינם קבועים במכשיר.
מעבד מזון הינו טוב לפעולות כגון קציצה, טחינה, וערבוב. בעזרת מעבד מזון פעולות אלה הופכות להרבה יותר קלות ופשוטות, והעבודה מצידנו היא רק הכנסת המוצרים לקערת המכשיר.
ברוב מעבדי המזון קיים פתח עליון במכסה הקערה, דרכו אנו יכולים להכניס את המצרכים השונים מבלי להפסיק את פעילות המכשיר.
קוצץ ירקות
מאפשר חיתוך וקיצוץ ירקות בלבד. מדובר במתקן שולחני, יחסית קטן המיועד לחיתוך מהיר של ירקות שונים. קיימים קוצצי ירקות המיועדים גם לקציצת אגוזים, שקדים ובשר. קוצץ הירקות הינו קל לאכסון, ונוח במידה ואנו צריכים לקצוץ ירקות או אגוזים במהירות ויעילות.
מטחנת בשר
ייעודו של מכשיר זה הוא עיבוד בשר למצב טחון. מטחנת הבשר היא שולחנית, וכשמה כן היא – מיועדת לעזור לנו לטחון את הבשר על מנת להפיק מאכלים יותר טריים ומגוונים. למטחנת הבשר צינור עליון דרכו אנו מכניסים את סוגי הבשר השונים, וצינור תחתון דרכו הבשר המעובד יוצא. קיימות מטחנות בשר ידניות שעלינו להפעיל כוח על מנת להפעילן, ומטחנות בשר חשמליות העובדות עם מנוע. עלינו לבדוק איזה סוג יותר מתאים לנו על מנת להפוך את מלאכת טחינת הבשר ליותר קלה.
אז איך נדע מה לקנות?
נפח המיכל: אחד הדברים החשובים במכשירים שולחניים, בין אם מדובר במעבד מזון, מיקסר או בלנדר, הוא נפח המיכל.
עלינו לחשוב מה יהיו השימושים העיקריים שלנו במעבדי מזון ומהי כמות האוכל הממוצעת שאנו רוצים להכין בעזרת מעבדי המזון.
ככל שמעבדי מזון הם גדולים יותר, ניתן להכין ביתר קלות כמות גדולה יותר של מאכלים וחומרי גלם, אך גם מחירו של מעבד מזון עולה בהתאם.
למעבדי המזון, הבלנדרים והמיקסרים קיימים כמה סוגי גדלים. הדרך הכי טובה לבדוק איזה גודל מתאים לנו, היא לפי נפח המיכל המכיל את חומרי הגלם.
קערות קטנות מכילות בין 4 ל6 כוסות, קערות בינוניות מכילות בין 7 ל10 כוסות, והקערות הגדולות מכילות בין11 ל14 כוסות.
קיימים מעבדי מזון גדולים יותר, היכולים להכיל מעל ל14 כוסות. אך אלו בדרך כלל מיועדים לכמויות מסחריות ולא ביתיות.
בחרו מעבד מזון שגדול מספיק לצרכים שלכם, ומעוצב בצורה שבה הקערות או הסכינים השונים מתאימים אחד לשני בצורה מדויקת ואופן ההוצאה וההכנסה שלהם קלה. דבר זה יעודד אתכם להפיק את המיטב ממעבד המזון שלכם.
צורת הפעלה: צורת ההפעלה של מעבד מזון, מיקסר והבלנדר גם היא חשובה. בהתאם לסוגי המאכלים השונים שאנו מעוניינים להכין, עלינו לבדוק כמה סוגי מהירויות קיימים במעבד מזון, האם יש אפשרות לפולסים (הפעלה לפי לחיצת אצבע) ומהי צורת מתג ההפעלה. במידה ואנו רק מתחילים להיכנס לעולם הבישול, ייתכן כי נרצה להתחיל עם צורות הפעלה בסיסיות וקלות להבנה (הפעל, הפסק, פולס).
הספק המנוע: הספק המנוע גם הוא חשוב למדידת חוזק מעבד המזון שלנו. עלינו להיות בטוחים שמעבד המזון יוכל לעמוד בכל המשימות שנטיל עליו, ולכן הספק המנוע שלו צריך להיות גדול בהתאם. הספק המנוע נמדד על ידי וואטים, וככל שחומרי הגלם שאנו רוצים לעבד יותר קשים, עלינו לדאוג שהספק המנוע יהיה יותר גדול.
אביזרים נלווים: באפשרותנו לרכוש אביזרים שונים ומגוונים למעבדי המזון שלנו. כך שגם במידה והתקציב שלנו לא מאפשר לנו לקנות מעבד מזון מפואר במיוחד, אנו תמיד יכולים לשפר אותו עם תוספות חיצוניות. אנו יכולים לרכוש קערות נוספות, סכינים שונים ומגוונים, או מכסים לקערות הקיימות על מנת שלא נצטרך להעביר את הבלילות לכלים נוספים ובכך ללכלך יותר את המטבח.
מימדים ומשקל: חשוב לזכור, המכשירים השולחניים תופסים הרבה יותר מקום מהמכשירים הידניים, ועלינו לוודא בטרם הקנייה שאכן יש לנו מקום לאכסן את מעבד מזון, הבלנדר או המיקסר. ככל שמעבד מזון הינו כבד וגדול, הוא עלול להוות בעיה. במידה ואנו מאכסנים את מעבד המזון במקום שאינו נגיש במטבח, פעולת ההוצאה וההכנסה של מעבד המזון תהפוך להיות לא נוחה ולא יעילה, ואנו נתעצל להשתמש במעבד מזון. ככל שמעבד המזון יותר גדול ומאסיבי, כך גם גדל המשקל שלו. במידה ואין לנו מקום נגיש ונוח לאכסון מעבד מזון, עלינו לשקול להסתפק במוצר פחות משוכלל, אך שנדע שבאמת נוכל להשתמש בו.
המידע המופיע ב zap מסופק על ידי החנויות עצמן ובאחריותן בלבד. במידה ונתקלת בבעיה כלשהי בנתונים המוצגים באתר, אנא שלח אלינו הודעה ואנו נטפל בעניין.
ykm לאתר