דלג לתפריט עליון דלג לתוכן דלג לתפריט תחתון
מדריכי הקנייה של זאפ - אביזרי בטיחות לתינוקות
לוגו של זאפ
אביזרי בטיחות לתינוק הם חובה לכל הורה בכל בית.
תינוקות וילדים קטנים אינם בררנים לגבי הדברים בהם הם נוגעים, נתקלים, מפעילים או מכניסים לפה. מגירות (עם חפצים חדים או רעילים), ארונות, מדרגות, דלתות ורהיטים הם מלכודות ונקודות תורפה בטיחותיות.
חשוב וקריטי להיערך בהתאם ולא להשאיר דבר ליד המקרה. תאונות קורות כאשר לא נערכים כמו שצריך, ולכן אנחנו מציגים בזאפ מוצרים רבים ומגוונים שיכולים למנוע אותן. אז איך תהפכו את ביתכם לידידותי לתינוק?

מאת ניצן סדן, צוות זאפ
אביזרי בטיחות לתינוקות
נועלים
נועלים הם התקני פלסטיק הנועדים לנעול ארונות, מגירות, דלתות ואסלות בצורה שתמנע מהתינוק לפתוח אותן,אבל עדיין יהיו נוחים לפתיחה שלכם. הנועלים מתבססים על הצמדת דלתות ארון זו לזו למניעת פתיחה, הצמדת דלת המקרר לגופו ודרכי נעילה נוספות. ישנם נועלים קשיחים, ונועלים גמישים. הקשיחים הם נועלי פלסטיק קבועים אשר מבטיחים נעילה מוחלטת, והגמישים מתבססים על גומיות חזקות שילד לא מסוגל לפתוח. חשוב להתאים את הנועל לדלת/מכסה שאתם רוצים לנעול ולמקם אותו מספיק גבוה כדי שלא יגיע אליו הילד.
אינטרקום
האינטרקום הוא מכשיר המאפשר לכם להאזין למתרחש בחדר התינוק מחדר השינה שלכם או כל חדר אחר. המכשיר מבוסס על שתי יחידות (אחת לתינוק ואחת לכם) ופועל ע"ב תקשורת רדיו. אינטרקומים מופעלים בחשמל או בסוללות, ודגמים מתקדמים כוללים גם מצלמה ומסך לצפייה.
סוגי האינטרקומים נבדלים זה מזה במספר מאפיינים בסיסיים:
טווח הקליטה: טווח הקליטה של אינטרקומים בתוך הבית הוא עשרה מטרים בממוצע,ואילו בשטח פתוח מגיע גם למאות מטרים (עד 300 ויותר). אנחנו ממליצים לוודא שמבנה הבית שלכם מאפשר קליטה של האינטרקום בחדר התינוק מכל חדרי הבית.
רעשי רקע: רוב האינטרקומים פועלים כל הזמן ומעבירים גם רעשי רקע אשר עלולים להפריע לכם.דגמים מתקדמים יותר מסננים רעשי רקע ומתחילים לפעול רק כשילדכם משמיע קול או בוכה.
אפשרויות מתקדמות: מכשירים מתקדמים במיוחד כוללים מצלמה המיועדת לצילום לילה ומעבירה שידור וידאו חי אל יחידת הקליטה שלכם, בשחור לבן או בצבע. מאידך, אלו אינטרקומים יקרים יחסית.
ניידות: ישנם אינטרקומים המופעלים בחיבור לחשמל ואינם ניידים, אינטרקומים אשר יחידת התינוק מופעלת בחשמל ואילו יחידת הקליטה שעליכם היא ניידת ומופעלת בסוללות, ואינטרקומים ניידים במיוחד בהם שתי היחידות מופעלות בסוללות. כדאי לבחור את הסוג המתאים לגודל ביתכם והצרכים שלכם- אין צורך במכשיר נייד מאוד אם אתם מתגוררים בדירה קטנה ואתם לא מוציאים את התינוק הרבה מהבית.
בייביסנס
מערכת מתקדמת אשר בודקת את קצב נשימתו ותנועותיו של התינוק בזמן השינה, ונותנת התראה במקרה של שינוי העשוי להעיד על מצוקת נשימה או בעיה אחרת. המכשיר אינו מחובר לגוף התינוק, והוא מנגנון בטיחות מצוין לתינוקות קטנים. המערכת כוללת משטח רך עליו ישן התינוק (או ממוקם מתחת למזרן, בדגמים מסוימים) ובה מערך חיישנים. מערכות בייביסנס מופעלות באמצעות סוללות.
מגיני פינות
התקני פלסטיק אשר מותקנים בפינות השולחן, שידות נמוכות ומזנונים, ונועדו למנוע נזק במקרה של מפגש לא מתוכנן (אך בהחלט אפשרי) בין הפינה וראשו של ילדכם. יש מגיני פינות מפלסטיק אשר רק מעגלים את הפינה ונועדו לצמצם נזק במקרה של פגיעה, ומגיני פינות מספוג או בד מרופד אשר מונעים נזק לחלוטין והם יקרים יותר. מגיני פינות נמכרים בדרך כלל בחבילה של 4 מגינים, אחד לכל פינה של הרהיט. כדאי לקנות מגיני פינות לפי מבנה הרהיט שאתם רוצים למגן ומיקומו בבית. רהיט בעל פינה שאינה מחודדת יכול להסתפק במגן פלסטיק פשוט, בעוד רהיט מחודד יותר או רהיט הנמצא באמצע חדר מרכזי בבית (שולחן אוכל לדוגמא) עשוי להצריך מיגון מרופד.
גדרות ומעקות בטיחות
גדרות ומעקות אשר נועדו למנוע את נפילת הילד במדרגות או ממיטתו, או למנוע ממנו מלהיכנס לחדרים אליהם אתם מעדיפים שלא יכנס. אלו אביזרי בטיחות חשובים מאוד.
גדר בטיחות: עשויה מפלסטיק או עץ, והיא יכולה להיות קבועה או יושבת על שער עם ציר.
גדרות קבועות הן פשוטות יותר להתקנה אבל פחות נוחות. הן מצריכות הסרה בכל פעם שאתם רוצים לעבור, ואילו שערים הם נוחים יותר לשימוש אבל התקנתם מורכבת יותר. ישנם גדרות ושערים בעלי תאורה מובנית, אשר מופעלת כאשר מתקרבים אליהם בחושך לבטיחות מקסימלית.
מומלץ לבחור גדר בטיחות לפי מיקום הפתח ותדירות המעבר בו (יתכן שתעדיפו להתקין שער בכניסה לחדר בו אתם עוברים הרבה) וחשוב לבדוק את התאמת הגדר לרוחב הפתח.
מעקות בטיחות: מיועדים לילדים גדולים יותר, הישנים במיטת ילדים. מעקה מתאים מונע מהילד מליפול ממיטתו בעודו ישן. המעקה עשוי פלסטיק או עץ (יש דגמים פשוטים ואלגנטיים ודגמים צבעוניים ומצוירים), והוא מורכב על גבי המיטה או עם זרועות הנתפסות מתחת למזרון. חשוב למצוא מעקה שמתאים למבנה המיטה של הילד כדי להבטיח את יציבותו.
מגן אצבעות
התקן מחומר פלסטי גמיש ורך אשר מתלבש על הדלת ומונע ממנה מלהיסגר עד הסוף, בצורה שעלולה לפגוע באצבעותיו של ילדכם. חשוב למקם את מגיני האצבעות על דלתות בהן משתמש הילד לעיתים תכופות.
התקני בטיחות לאמבטיה
האמבטיה היא נקודת תורפה בטיחותית. קיימת בה הן סכנת טביעה והן סכנת החלקה. הטיפול בסכנת ההחלקה הוא ע"י הדבקת מדבקות ייעודיות שמונעות את החלקת הילד, ואילו הטיפול בסכנת הטביעה הוא בעזרת מושב רחצה לתינוק. מושבי רחצה הם התקנים פלסטיים בתוכם יושב התינוק, והם מעוגנים לשפת האמבטיה או מחוברים לתחתית שלה. מושבי בטיחות עשויים פלסטיק קשיח והם מבטיחים שראשו של התינוק יהיה בכל עת מחוץ למים. כדאי לבחור מושב בטיחות לפי העדפתכם. ישנם עיצובים מעוגלים (מחוברים לקרקעית) ומאורכים (מחוברים לדופן), והמושב הרצוי עבורכם הוא זה שמתאים לאופן בו אתם רוחצים את התינוק. ניתן לרכוש למושבי רחצה מסוימים גם כרית אטומה למים, לנוחיות ילדכם.
התקני בטיחות לרכב
בנוסף למושבי בטיחות לרכב (עליהם ניתן לקרוא במדריך נפרד), ישנם התקני בטיחות רבים נוספים שכדאי לרכוש. צלונים מתכווננים להגנה מפני השמש, מראות מגדילות שמאפשרות לכם להיות בקשר עין עם ילדכם בזמן נסיעה, מתאמי חגורות בטיחות מרופדים אשר מונעים חיכוך [ותלונות] מילדים שיושבים כבר ללא מושב בטיחות, ומוצרים נוספים. אנחנו ממליצים לרכוש ולהתקין מוצרים אלו בהתאמה למבנה הרכב שלכם, ותכיפות הנסיעות עם ילדיכם ברכב.
מגן ברכיים
רצועות מרופדות עדינות המולבשות על ברכי ילדכם בשלב הזחילה וההליכה, כדי להבטיח מינימום שפשופים ופגיעות. חשוב לבחור מגן ברכיים רך ועדין, המתאים למידותיו של התינוק.
צווארון נסיעות
צווארון מרופד הנועד לתמוך בראשו וצווארו של ילדכם בנסיעות. הצווארון עוטף את הצוואר והכתפיים ותומך בראש התינוק כאשר הוא ישוב במושב הבטיחות ברכב.
לסיכום, ילד חדש הוא תוספת מופלאה לחייכם ומשפחתכם, המצריכה מכם לבצע שינויים והתאמות של סביבת המגורים כדי להבטיח את שלומו. בחירת מוצרי הבטיחות הנכונים והמתאימים תאפשר לילד לגדול ללא פגע ולכם לנשום לרווחה.
המידע המופיע ב- zap מסופק על ידי החנויות עצמן ובאחריותן בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי בנתונים המוצגים באתר, אנא שלחו אלינו הודעה ואנו נטפל בעניין