דלג לתפריט עליון דלג לתוכן דלג לתפריט תחתון
אורח,
שלום
מדריכי הקנייה של זאפ - מכונות כביסה
לוגו של זאפ
מכונת כביסה היא מסוג המכשירים החשמליים שאמורים ללות אותנו לאורך תקופה ארוכה. בשל כך, חשוב לבחור מכונה חסכונית, אמינה, בטיחותית ויעילה. בכדי להבטיח שגם אתם תעשו את הבחירה הנכונה, אנחנו ממליצים לכם להתמקד בעת הקניה במספר נושאים חשובים.

מאת גד גניר, צוות זאפ
דגשים בבחירת מכונת כביסה
התאמה לכמות האנשים שישתמשו במכונה
כמות הכביסה שמכונה יכולה להכיל נמדדת בק"ג. מכונות כביסה בתכולה של 5-6 ק"ג יתאימו בדר"כ לזוג או לזוג עם ילד. עבור משפחות שהתברכו ביותר ילדים, אנחנו ממליצים לחפש מכונות בתכולה של 7-10 ק"ג.
התאמה לחדר בה תשב המכונה
אחד הנתונים החשובים ביותר שיש לבדוק לפני שמזמינים מכונת כביסה כלשהי הוא המימדים שלה. חשוב לוודא שהיא תתאים לחדר בו אנחנו מתכוונים למקם אותה, ולוודא שנשאר מקום אם רכשנו כבר מייבש כביסה, או אם בכוונתנו לרכוש כזה בעתיד. בנוסף, חשוב לא פחות לוודא שהפתחים המובילים בבית לחדר הכביסה, יהיו גדולים מספיק על מנת שמכונת הכביסה תוכל לעבור דרכם. חבל להזמין מכונה שמתאימה מצוין למיקום ששמרתם עבורה במרפסת, אך לגלות יחד עם המוביל שאין באפשרותכם להעביר אותה דרך דלת הכניסה. בנוסף, כדאי לזכור שיש לדאוג לנקודת חשמל ומים במיקום בו אתם מתכננים להציב את המכונה, ולהביא בחשבון גם את המיקום שנקודות אלו תופסות.
נתונים טכניים שכדאי לשים לב אליהם
דירוג אנרגיה: אל כל מכונת כביסה כיום מוצמדת תוית המסמנת את דירוג צריכת האנרגיה שלה. צריכת האנרגיה נקבעת עפ"י תו תקן אירופי ומסומנת באותיות A עד G. במקרה זה, דירוג A הוא הטוב והחסכוני ביותר.
סל"ד: נתון רלוונטי בעיקר לתהליך הסחיטה בסיום הכביסה. הסל"ד (סיבובים לדקה) קובע את מהירות התנועה של התוף בתוך המכונה בעת הסחיטה. הנוסחה פשוטה-ככל שהסל"ד גבוה יותר, כך הסחיטה יעילה יותר ומהירה יותר. עם זאת, יש לזכור שישנם בדים עדינים שסחיטה בסל"ד גבוה עשויה להרוס אותם, ולכן מומלץ בכל מקרה להתאים את מהירות הסחיטה לבדים אותם אתם מכבסים. כך או כך, כדאי לרכוש מכונה בעלת סל"ד המגיע לפחות ל-800, ושניתן יהיה לשנותו דרך לוח הפיקוד של המכשיר. יש לזכור כי ככל שהסחיטה חזקה יותר, הבגדים הנכנסים למייבש לאחר מכן יהיו פחות ספוגים במים, והדבר יחסוך זמן (וגם חשמל וכסף) במשך פעולת מייבש הכביסה.
חסכון במים
תצרוכת המים של מכונת הכביסה משפיעה באופן ניכר על עלות ההפעלה שלה. ייתכן ומכונה שאינה חסכונית במים תעלה לכם פחות, אולם ייתכן שהכסף שחסכתם במחיר הקניה של של המכונה ילך לתשלום חשבונות מים גבוהים יותר. ישנם שני סוגים עיקריים של מנגנונים לחסכון במים:
לחצן חצי כמות: במידה ולא מילאתם את התוף עד לתכולה המקסימלית של המכונה, באפשרותכם ללחוץ על לחצן זה ולקבוע כי המכונה תשתמש רק בחצי מכמות המים הרגילה.
שקילה אוטומטית: מנגנון הבודק באופן מדויק את כמות הכביסה הנמצאת בתוך המכונה ומתאים עבורה את כמות המים האידיאלית והחסכונית ביותר לביצוע כביסה.
פתח עליון או פתח קדמי?
מכונות כביסה בעלות פתח עליון הן לרוב קטנות יותר ממכונות בעלות פתח קדמי. רוב המכונות בעלות פתח עליון הן בקיבולת של 5 ק"ג. במידה והמכונה אמורה לשרת משפחה של למעלה מ-3 נפשות, קיבולת שכזו עשויה להיות קטנה מדי.
יש שיאמרו שמכונת כביסה בעלת פתח עליון נוחה יותר מאחר ואין צורך להתכופף על מנת להוציא ממנה כביסה. מכונות בעלות פתח עליון הן גם צרות יותר ממכונות מקבילות בעלות פתח קדמי. עם זאת, לא ניתן להניח מעליה מייבש כביסה, ולכן אם יש ברשותכם מעט מקום, מכונת כביסה עם פתח עליון אינה בהכרח הפתרון הטוב ביותר. כמו כן, אם יש ברשותכם מייבש כביסה עם פתח קדמי, אין טעם לקנות מכונת כביסה עם פתח עליון, ועל מנת שיהיה לכם נוח להעביר את הבגדים ממכונת הכביסה למייבש, מומלץ לרכוש מכונת כביסה ומייבש כביסה זהים באופן הפתיחה שלהם.
נקודה חשובה נוספת שיש לציין היא כי מכונות כביסה בעלות פתח קדמי, נחשבות לרוב לחסכוניות יותר במים.
לוח פיקוד דיגטלי או מכני?
לוח פיקוד דיגיטלי הוא לרוב נוח יותר לתפעול (לאחר שלומדים כיצד להשתמש בו), משוכלל יותר ובעל מראה יותר מרשים. מבחינה פרקטית- הוא יכול להציג את תכניות הפעולה של מכונת הכביסה ונתונים כמו משך הזמן שנותר עד לסיום הכביסה, משך הזמן שעבר מתחילתה ועוד. מכונה בעלת לוח פיקוד דיגיטלי גם תעלה ברוב המקרים יותר ממכונה מקבילה עם לוח פיקוד מכני המופעל ע"י כפתורי חוגה ומתגים "רגילים". בנוסף, כדאי לזכור כי לוח פיקוד דיגיטלי עשוי להיות יקר יותר לתיקון, לכן מומלץ לקרוא את מפרט המכונה אותה בכוונתכם לרכוש וולשאול את עצמכם האם הדבר אכן נחוץ לכם.
עם או בלי מייבש?
בשוק קיים מספר מצומצם של מכונות כביסה הכוללות בתוכן גם מייבש כביסה. מכונות משולבות אלו יקרות באופן משמעותי ממכונות כביסה רגילות, אך חוסכות עבורכם את הצורך בקניית מייבש ומכונה בנפרד, וכמובן חוסכות מקום רב. במידה ואתם חייבים מייבש ומכונה, ואין לכם מקום עבור שניהם, כדאי לשקול קניה של מכונה מסוג זה.
בטיחות הפעלה
ישנן מספר נקודות עליהן יש להקפיד על מנת לוודא שניתן יהיה להשתמש במכונת הכביסה שלכם באופן בטיחותי ויעיל:
התקנה: התקנת המכונה צריכה להתבצע אך ורק ע"י איש מקצוע, או מתקין מטעם החנות בה רכשתם אותה. חנויות רבות אף מתנות את האחריות על מכונת הכביסה בכך שיתקין אותם אדם שהוסמך לכך.
נעילת דלת המכונה והלחצנים: מנגנונים שעיקרם הגנה בפני ילדים. הלחצנים ננעלים בצורה כזאת שלחיצה אקראית עליהם לא תשנה את פעולת המכונה, והדלת ננעלת על מנת שלא יפתחו אותה כאשר המכונה פועלת.
מערכות למניעת הצפה: כולם יודעים שחשמל ומים הוא שילוב מסוכן. צינורות בלויים וקרועים ונזקים שנגרמו מרעידות של המכונה, עלולים לגרום לדליפת מים מהמכונה ולהצפה. מכונות כביסה מתקדמות כוללות בתוכן מנגנון המאתר נזילות שכאלו ומפסיק את פעולת המכונה על מנת למנוע הצפה.
מניעת רעידות במכונה: פעולת הסחיטה גורמת לתזוזות במכונה. תזוזות אלו מגבירות את הבלאי ומזיקות למכונה. על מנת לוודא שהתזוזות הן חלשות ככל הניתן, כדאי לחפש מכונה בעלת בולמי זעזועים מתקדמים או משקולות מייצבות. כביסה המרוכזת בנקודה מסויימת בתוך התוף עלולה להגביר את הרעידות במכונה. ישנן מכונות המצויידות במערכת המזהה מצב זה ודואגת לפזר את הכביסה באופן אחיד בתוך התוף, ובכך מאריכה את חייה של המכונה. עוד בעניין זה, כלל חשוב לגבי כל מכונת כביסה שתזמינו: סחיטת כמות מועטה של כביסה מביאה לתזוזות חזקות של המכונה, ולכן כדאי להקפיד לכבס כמות הקרובה ככל הניתן לכמות המקסימלית שהמכונה יכולה להכיל.
תוכניות כביסה
כל מכונות הכביסה כוללות בתוכן מספר תוכניות סטנדרטיות:תכנית מהירה, רגילה, ארוכה (הכוללת שטיפה בטמפ' גבוהה) ותכנית להפחתת קמטים. בנוסף, ישנן מכונות כביסה אשר כוללות בתוכן תכניות ייחודיות:
זיהוי עודף קצף: פעולת המכונה עשויה ליצור קצף בתוך המכונה ולהפחית את יעילות הכביסה. במקרה כזה המכונה מזרימה כמות נוספת של מים לתוך התוף על מנת להפחית את כמות הקצף.
תכנית כביסה לבגדי ילדים: תכנית המותאמת ספציפית לכביסת בגדי ילדים, בגדים צבעוניים וניקוי כתמי בוץ.
תכנית הגיינית: תכנית כביסה בטמפרטורה גבוהה לחיטוי מגבות ובגדים מלוכלכים במיוחד .
מגוון התכניות הוא רב ביותר וייחודי לכל יצרן. ישנם יצרנים אשר מדגישים את התכניות הייחודיות להם ולכן כדאי לשים לב לעניין זה, ולבדוק האם המכונה כוללת תכניות שיתאימו לאופן השימוש האישי שלכם.
ניקוי יבש: חלק ממכונות הכביסה החדשות מאפשרות כביסה באמצעות קיטור, שהיא למעשה ניקוי יבש. כביסה באופן שכזה היא עדינה יותר ומתאימה לבגדים שלא ניתן להכניס למכונת כביסה רגילה.
המידע המופיע ב zap מסופק על ידי החנויות עצמן ובאחריותן בלבד. במידה ונתקלת בבעיה כלשהי בנתונים המוצגים באתר, אנא שלח אלינו הודעה ואנו נטפל בעניין.
ykm לאתר