החליטו על מיקום הפתח של מכונת הכביסה

מכונת כביסה בעלת פתח קדמי תופסת יותר מקום אך ניתן להציב עליה מייבש. הקיבולת במכונות אלו נעה בין 5 ל-10 ק"ג. מכונות בעלות פתח עליון צרות יותר ומתאימות למקומות קטנים, אך מוגבלות לקיבולת של 6-5 ק"ג בלבד.

התאימו את המכונה למקומה
מדדו את המקום המיועד ואת רוחב המעברים שבדרך. ודאו כי יש מספיק מקום לפתיחת הדלת באופן שחושף את הפתח במלואו. בדגמים מסוימים של מכונות פתח קדמי ניתן להחליף את כיוון פתיחת הדלת. אם רעש מהווה שיקול חשוב, בחרו מכונה שקטה ככל האפשר.

התאימו את הקיבולת להיקף הכביסה
מקובל להתאים את הקיבולת של מכונת הכביסה לפי מספר הנפשות בבית – 5-6 ק"ג ל-3-4 נפשות, אבל מומלץ לבחור במכונה בעלת קיבולת גדולה יותר. כך ניתן לכבס כמות גדולה יותר בכל פעם ובתדירות נמוכה יחסית, דבר שגם יתרום לחסכון בחשמל ובמים.

שימו לב לטווח המהירויות הסחיטה של מכונת הכביסה
מומלץ לבחור מכונה עם מספר מהירויות סחיטה. ככל שהמהירות גבוהה יותר הייבוש בעזרת מייבש יהיה חסכוני באנרגיה ומהיר יותר. בכביסת בדים עדינים הרגישים לקימוט מומלצת מהירות נמוכה יחסית.

שיקלו לבחור במכונה בעלת תכונות ייחודיות
תכונות נוספות שיכולת לשפר את יעילות השימוש: שטיפה מוגברת (נקרא גם שטיפה נוספת), עצירת שטיפה (או ביטול הרקת מים), קדם שטיפה (שטיפה מוקדמת, שטיפה ראשונית ועוד), בקרת קצף (חיישן קצף, Anti Foam ועוד).

החליטו על סוג לוח הפיקוד הרצוי
יש דגמים עם לוח בקרה מכאני פשוט ודגמים משוכללים עם לוח דיגיטלי היקרים ב-20 עד 50 אחוז. פיקוד דיגיטלי מאפשר תכנות המכונה להפעלה אוטומטית מלאה, אך חסרונו העיקרי הוא ברגישותו לתקלות ובעלות תיקון הגבוהה שלו.בחנו את נוחות השימוש
במכונות פתח קדמי, ככל שהפתח גדול יותר וזווית פתיחת הדלת רחבה יותר, כך נוח יותר להכניס ולהוציא את הכביסה. אם מוצב מייבש לצד המכונה כדאי שדלת המכונה תפתח בכיוון המנוגד לזה של דלת המייבש.

בדקו את צריכת החשמל והמים
דירוג צריכת החשמל מופיע בתווית האנרגיה שמוצמדת למכונה ומצוין באותיות לועזיות מ-A החסכוני ביותר, ועד לדרגה G.

בררו את תנאי האחריות
מאחר שמכונת כביסה היא מוצר שנתון תחת עומס כבד ועבודה מאומצת – מומלץ לבחור תקופת אחריות ממושכת. כמו כן, בדקו מה כוללת האחריות לאחר תקופת האחריות המלאה: מהם סוגי התקלות והתיקונים הכלולים ואילו חלקים ניתנים להחלפה.

והכי חשוב, אל תשכחו להשוות מחירים לפני הקנייה!