דלג לתפריט עליון דלג לתוכן דלג לתפריט תחתון
אורח,
שלום
מדריכי הקנייה של זאפ - מסירי שיער
לוגו של זאפ
בשנים האחרונות הפכו מכשירים להסרת שיער לפתרון המועדף על נשים רבות. מסיר שיער חשמלי מסיר את השיער במהירות, אפקטיבי לאזורים גדולים, וקצב גידול השיער הוא איטי. מדובר בהוצאה כספית חד פעמית המשמשת אותנו לאורך זמן, ולא מצריכה מאיתנו קניית מוצרים נלווים. במדריך זה ננסה להציג בפניכם את הדגשים שחשוב לשים עליהם לב לפני קניית מסיר שיער חשמלי. קריאה חלקה!

מאת חן אידן, צוות זאפ
דגשים בבחירת מסירי שיער
מריטה מול גילוח
קיימים שני סוגים של מכונות חשמליות להסרת שיער. הסוג הראשון הוא סוג המורט את השערות מהשורש, התהליך אמנם יותר אכזרי אבל התוצאות מחזיקות לאורך זמן. הסוג השני הוא סוג שמגלח את השערה. הרבה יותר נוח ומהיר, לא כואב, אך מחייב חזרה על הפעולה בתדירות הרבה יותר גבוהה(בהתאם לקצב צמיחת השיער).
שיטות פעולה במסירי שיער
קיימות מספר שיטות הסרה במכונות החשמליות, הראשונה היא הסרה על ידי דסקיות.
מדובר על מספר דסקיות העומדות על ראש המכשיר ומסתובבות במהירות בעת ההפעלה. הדסקיות נעות בצורה לא חופפת ויוצרות אפקט "צביטה" התופס את השערה ומושך אותה החוצה.
עוד שיטה היא שיטת הסרה על ידי צבתות, מדובר על צבתות העומדות על ראש המכשיר וצובטות את השערות ומושכות אותן החוצה.
אופן הפעולה של הצבתות והדסקיות אמנם דומה, אך כל אחד מרגיש את ההבדל בהתאם לסוג עורו.
בפעולות המריטה הנ"ל, השערות נעקרות מהשורש, וזמן הצמיחה של השערה ארוך במיוחד (בין שבועיים לארבע שבועות, תלוי בקצב הצמיחה וסוג השיער).
חלק ממכונות אלה באות עם פונקציות להפחתת כאב הבנויות לתוך המכשיר (כמו פס שמקרר את העור שמהווה חלק מראש המכונה, ומרגיע את העור), ואלה יכולות לעזור בשעת הסרת השיער.
הסרת שיער במכונה חשמלית עלולה לכאוב במידה ומדובר במריטת שיער מהשורש, במיוחד אם מדובר על הפעם או הפעמים הראשונות שמתנסים במכונה. ההמלצה הראשונית היא למצוא חברה קרובה שיש לה מכונה, ופשוט לנסות באזור קטן. מכונות חשמליות אמנם אפקטיביות מאוד, אך אינן זולות. אנו ממליצים קודם כל לבדוק אם מכונה חשמלית מתאימה לך, לפני המשך תהליך הקנייה.
השיטה השלישית היא בעצם גילוח, השערה לא נמרטת מהשורש, אך עדיין מדובר בפתרון מהיר, זריז והרבה פחות כואב.
אמנם השערה כבר נראית לעין לאחר יום או יותר, אבל תהליך ההסרה הרבה יותר נוח.
מכונות "רטובות"
קיימות בשוק מכונות "רטובות" הנותנות לנו להשתמש בהן על "משטח רטוב", כך שבאפשרותנו לבצע את תהליך הסרת השיער במקלחת עצמה, או לחילופין ניתן להשתמש בקרמים ואלה הופכות את תהליך הסרת השיער ליותר נעים ויותר נוח. בנוסף, מכונות מסוימות מוציאות קרם הלחות שמוזן אוטומטית בעת ההסרה כך שלא נצטרך למרוח קרם לאחר מכן, וכן הקרם מרכך את העור וגורם לתלישת השערות לתהליך יותר נעים.
ארגונומיה
פן נוסף שכדאי להסתכל עליו הוא האופן בו המכשיר בנוי. מכשירים מסוימים בנויים בצורה שתתאים לצורת ההחזקה של המכשיר, תאפשר לנו אחיזה טובה ותנאים אופטימלים לתהליך. מכונות מסוימות שמות דגש על נוחות הנשיאה, מה שמספק לנו מכשירים קטנים וקומפקטיים, אך לא תמיד נוח להחזיק ולהשתמש בהם. מומלץ לבדוק טוב את צורת המכשיר החיצונית ולבדוק האם הוא מתאים לדרישות שלנו ולאזורים מהם אנחנו מעוניינים להסיר שיער.
מהירות פעולה
מומלץ לבדוק את מספר המהירויות שהמכשיר מציע. עם תכיפות השימוש מנגנון המהירות נהייה יותר רלוונטי, ונותן לנו לסיים את תהליך הסרת השיער מהר יותר, או להתמקד על איזור ספציפי "בעייתי" שנדרשת מהירות איטית יותר.
חיבור לחשמל
אופן החיבור לחשמל גם הוא משמעותי, בהתאם לאופן בו אנחנו רוצים להשתמש במכשיר. מכשיר נטען או על סוללות טוב לנסיעות, ובדרך כלל קטן וקומפקטי, אך עוצמת ההסרה נחלשת עם הזמן ואינה חזקה כמו של מכשיר המחובר באופן קבוע לחשמל. מכשירים מחוברים לחשמל אמנם מוגבלים מבחינת אריזה או מיקום הסרת השיער (צריכים שקע חשמל קרוב), אך חוזק הפעולה של המכונה הוא אחיד ואין חשש שהמכונה תפסיק לעבוד לפני שסיימנו את כל העבודה.
התאמה לאיזור בו נסיר את השיער
בעת קניית מסיר שיער חשמלי עלינו להתחשב במספר דברים, הדבר הראשון הוא – לאיזה איזור אנחנו רוצים לייעד את המכונה ? במידה ומדובר באזור גדול, כגון הרגליים, אולי נעדיף מכונה "פשוטה" יותר עם מספר מהירויות קטן יותר. במידה ואנו מעוניינים להסיר שיער ממקומות יותר קטנים (בית שחי, ביקיני) עדיף להשקיע במכונה המציעה טווח מהירויות גדול, וראשים קטנים יותר כדי שיוכלו לבצע את תהליך הסרת השיער ביסודיות, ועם כמה שפחות מאמץ מצידנו.
אביזרים נלווים
במידה והחלטנו איזה דגם מתאים לנו, עוד אפשרות שאנחנו יכולים לבדוק היא אילו אביזרים נלווים מגיעים עם המכונה. קיימות מכונות המגיעות עם כל הראשים המפורטים (ראש רחב, ראש צר, ראש מורט וראש מגלח), וקיימות גם מכונות המגיעות עם אביזרים נוספים כגון כפפות קירור להרגעת האזור, קרם לחות לאחר השימוש או אפילו מברשות קטנות המיועדות לניקוי המכונה עצמה.
לא משנה באיזה מוצר בחרנו, עלינו לקרוא טוב את הוראות השימוש על מנת לוודא כיצד להפיק את המיטב מהמכשיר שברשותנו, וכיצד להשתמש בו בצורה שתשמור עליו ועלינו.
המידע המופיע ב zap מסופק על ידי החנויות עצמן ובאחריותן בלבד. במידה ונתקלת בבעיה כלשהי בנתונים המוצגים באתר, אנא שלח אלינו הודעה ואנו נטפל בעניין.
ykm לאתר